سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه:

افزایش توانمندی بانوان برای استفاده از آنان در پست‌های بالای مدیریتی

مراسم جشن میلاد بزرگ بانوی عالم حضرت زهرا(س)و روز زن،تجلیل از بانوان فعال فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه گفت: بانوان دانشگاه با افزایش توانمندیهای خود زمینه استفاده از آنان برای پست‌های بالای مدیریتی را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا به نقل از پایگاه وب‌دا در همدان، دکتر سیما السادات لاری در جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و آیین گرامیداشت روز زن در دانشگاه  شعری از علیرضا قزوه با نام «شبیه آیه تطهیری! شبیه سوره  اعطینا!» در ستایش حضرت فاطمه (س) را با این مضمون قرائت کرد:« نه مثل ساره‌ای و مریم ! نه مثل آسیه و حوّا، فقط شبیه خودت هستی ! فقط شبیه خودت زهرا! اگر شبیه کسی باشی، شبیه نیمه شب قدری، شبیه آیه تطهیری! شبیه سوره « اعطینا»!شناسنامه تو صبح است، پدر تبسّم و مادر نور، سلام ما به تو ای باران، سلام ما به تو ای دریا! کبود شعله ور آبی! سپیده طلعت مهتابی! به خون نشستن تو امروز، به گل نشستن تو فردا! بگیر آب و وضویی کن، ز چشمه سار فدک امشب. نماز عشق بخوان فردا، به سمت قبله عاشورا».

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) عمر با برکت خود را در جستجوی حقیقت و ترویج انسانیت بودند که بانوان جامعه باید با بهره گیری از این الگوی ارزشمند برای اعتلای خود تلاش کنند.

وی به نمایندگی از رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن را تبریک گفت و افزود: دکتر موسوی‌بهار ارادت خاصی به بانوان دانشگاه دارند و این موضوع با واگذاری پستهای مدیریتی اهمیت خود را نشان می‌دهد.

دکتر لاری ادامه داد: بانوان دانشگاه نیز سعی دارند توانمندیهای خود را بیش از پیش نشان دهند تا از آنان در پست‌های بالای مدیریتی استفاده شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تشکر از انتصاب شایسته مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان به ویژگیهای برجسته وی ازجمله توانمندی، تواضع و اخلاق اشاره داشت و ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی بیشتر شاهد موفقیت بانوان باشیم.

وی آشنایی با سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) را راهگشای افراد دانست و گفت: دردﻫﺎی روﺣﯽ و ﺟﺮاﺣﺘﻬﺎی ﻗﻠﺒﯽ ﺣﻀﺮت زﻫﺮا (س) دلهای افراد را ﮔﺮﯾﺎن ﺳﺎﺧﺘﻪ اﺳﺖ و بانوان جامعه باید حضرت فاطمه زهرا (س) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.

دکتر لاری با اشاره به تعدادی از صفات و فضایل اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) این بزرگوار را بسیار عاقل، دوراندیش، دارای تامل و تفکر در تصمیم‌گیری، با شفقت و مهربان، مظهر عشق و تلاش برای زدودن غم دانست و گفت: ایمان، خداشناسی و بندگی و صبر و شکیبایی، شجاعت و کرامت این بانوی بزرگوار ستودنیست.

وی افزود: این بانوی بزرگوار با بهره گیری از روحیه عدالت جویی، حق طلبی و ظلم ستیزی سختیها را با عشق تحمل کردند و ایثار و گذشت، جان فشانی در راه خدا و اسلام، صلح و مدارا و ... را از خود به یادگار گذاشتند و برای مسلمانان اسوه و الگو شدند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ما ضمن اینکه وظیفه داریم این بانوی بزرگوار را ارج نهیم و بر دردهای متحمل شده وی اشک بریزیم همچنین در عین حال باید زوایای ارزشمند زندگی این بانوی بزرگوار را برای نسل بعد روشن کنیم.

وی با اشاره به دوران گذر از جامعه سنتی به جامعه صنعتی گفت: امروزه زنان دچار سردرگمی برای فعال بودن در جامعه و مطرح شدن به عنوان زن ارزشی هستند و با وجود سلایق مختلف در این حوزه، زنان با همدلی نقش مناسب خود را ایفا می‌کنند و چه بسیار زنانی را سراغ داریم که با اقتدار به عنوان سرپرست خانواده زندگی را ادامه می‌کنند و فرزندان خوبی تحویل جامعه می‌دهند.

دکتر لاری خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: ما همه جا نیاز به حمایت مردان داریم و باید نقش مردان و پدران را در جامعه جدی بگیریم و نگذاریم جایگاه آنان متزلزل شود و علاقمندی بانوان به تحصیل و کار موجب القای تفکر بی‌نیازی زنان به مردان نشود.

وی با تاکید بر اینکه باید فرزندانمان را به سمت ازدواج ترغیب کنیم گفت: والدین لازم است فرزندانی تربیت کنند که به حقوق زنان احترام بگذارند و روز به روز وحدت خانواده‌ها بیشتر شود./م.ع

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.