سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲

دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان:

کانون‌ها در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند

کیمیا نادری/لرستان

دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی بر لزوم شرکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی کانون‌ها تاکید کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند و مدیران آینده با فعالیت‌های فرهنگی تربیت می‌شوند.

به گزارش مفدا، کیمیا نادری دبیر کانون نشریات دانشگاه علوم پزشکی لرستان و دبیر مجامع کانون‌های این دانشگاه که در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خزرآباد ساری حضور دارد به خبرنگار مفدا گفت: اعضای کانون نشریات دانشگاهی علوم پزشکی لرستان شامل ۱۵ نفر از مدیر مسئولان نشریات این دانشگاه است که این کانون در طول ترم تحصیلی کارگاه‌هایی با موضوع سواد رسانه‌ای و روزنامه نگاری را برگزار می‌کند و خوشبختانه استقبال خوبی هم از این برنامه‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: امروزه فضای مجازی به عنوان یک موضوع جذاب در میان دانشجویان مطرح است و سعی کرده‌ایم در این خصوص نیز اطلاع رسانی مناسبی را انجام دهیم و در مورد کم و کیف فضای مجازی و نحوه فعالیت در آن نیز کارگاه برگزار کرده‌ایم.

این دانشجوی فعال رسانه با اشاره به تاثیر مثبت برگزاری این نشست دو روزه گفت: این نشست دو روزه بسیار موثر است و نقش سازنده‌ای را برای شکل‌گیری ایده‌های نو ایجاد کرد و باید بگویم که برنامه‌های این نشست یک شروع خوب برای کانون‌های فرهنگی بود.

وی ادامه داد: معتقدم به جای برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌توان کارگاه تخصصی خلاقانه را برگزار کرد که باعث ایجاد ایده و انگیزه در بین دانشجویان است.

کیمیا نادری بر تخصیص بودجه کافی و لازم به کانون‌های فرهنگی تاکید کرد و گفت: برای فعالیت کانون‌های فرهنگی و رشد فعالیت‌های این کانون‌ها بودجه کافی نیاز است و زمانی می‌توان از یک کانون فعالیت سازنده توقع داشت که بودجه لازم را در اختیارش قرار داده باشیم.

وی افزود: البته صرف داشتن بودجه کافی موثر است اما فعالیت نیروهای تخصصی در کانون‌های فرهنگی بسیار سازنده است و باعث فعال شدن کانون می‌شود.

این دانشجوی فعال فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم کانون‌ها و فعالیت در آن باعث می‌شود که دانشجویان چند بعدی باشند و تک ساحتی رشد نکنند و کانون‌ها در تربیت دانشجویان به عنوان مدیران فردا بسیار موثر هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.