سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

چهارمین کنگره شهدای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت برگزار شد

دکترهاشمی: نباید اجازه دهیم نام، یاد و خاطره شهدا کمرنگ شود

تقدیر از خانواده شهدای دانشگاه علوم پزشکی فسا در چهارمین کنگره شهدای علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت/دکترهاشمی: نباید اجازه دهیم نام، یاد و خاطره شهدا کمرنگ شود

چهارمین کنگره شهدای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و خانواده های شهدای علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

به گزارش مفدا به نقل از وب دا؛ در این مراسم از خانواده شهید گرانقدر عبدالعلی منتشر و فرزند شهید گرانقدر اله کرم جوکار از دانشگاه علوم پزشکی فسا با اهدای لوح، شدگردید.

گفتنی است در سومین کنگره شهدای علوم پزشکی سراسر کشور که سال گذشته در یزد برگزار شد، از مادرشهید گرانقدر عزیزاله حیدری و برادر شهید گرانقدر علیرضا فیروزی از دانشگاه علوم پزشکی فسا تجلیل شده بود.

وزیر بهداشت در چهارمین کنگره بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت: نباید اجازه دهیم نام، یاد و خاطره شهدا کمرنگ شود

دکتر سید حسن هاشمی در چهارمین کنگره بزرگداشت شهدای وزارت بهداشت در شهر همدان، اظهار داشت: وزارت بهداشت ۴۴۵ شهید بزرگوار و بیش از ۱۰ هزار جانباز را تقدیم انقلاب کرد و در مجموع ۴۱ هزار نفر خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران وابسته به وزارت بهداشت هستند که مایه فخر و عزت ما به شمار می روند.

وزیر بهداشت گفت: خانواده های شهدا، مهمترین وظیفه انقلابی، ملی و ایمانی خود را به نحو احسن انجام دادند و اگر ما با گذر زمان، نقش این مظلومان تاریخ، که در برابر ظلم و کفر ایستادند را فراموش کنیم، جفا و بی انصافی کرده ایم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: نباید اجازه دهیم نام، یاد و خاطره شهدا کمرنگ شود چراکه آنها عزیزترین سرمایه زندگی یعنی جان خود را فدا کردند و این فداکاری با هیچ معیاری به جز عشق به خدا، اسلام و وطن قابل توجیه نیست.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: امروز در کشور افراد زیادی هستند که با تلاش، عمل، گفتار و رفتار خود اجازه نمی دهند که خاطرات شهدا از ذهن مردم و به ویژه جوانان در محیط های آموزشی و دانشگاهی پاک شود و باید از آنها و افرادی که بعد از ۴۰ سال اجازه نداده اند شعارهای ارزشی و اصلی انقلاب اسلامی، کمرنگ شود، تشکر کنم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: به عنوان یک ایرانی ممکن است در بسیاری از حوزه ها معترض باشم اما افتخار می کنم که علیرغم افزایش سختی ها و مرارت هایی که سال به سال به خاطر نقش آفرینی انقلاب اسلامی در پهنه گیتی با آن مواجهیم، شعارهای انقلاب اسلامی از یاد نرفته است.

هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به مردم نیست

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن که موجب خوشحالی خانواده شهدا و ایثارگران شد، افزود: مردم ایران به صحنه آمدند و به همه کسانی که مانند امام راحل، مقام معظم رهبری و برخی مسئولان، چراغ انقلاب را روشن کردند احترام گذاشتند و هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به مردم نیست.  

وزیر بهداشت یادآور شد: فکر نکنیم که شعار همیشه بد است اما عمل هم لازم است و باید مسیر شهدا را، جهادی ادامه دهیم و ادامه مسیر آنها به معنی تلاش برای ساخت و آبادانی کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی و رهایی از وابستگی های اقتصادی است.  

آنچه را که به دست آورده ایم، نباید با یاس، غفلت و یا تسلیم شدن از دست بدهیم

وزیر بهداشت تصریح کرد: آرزوی شهدا این بود که در کشور اسلامی شاهد فقر، فحشا، دروغ، طلاق، حسادت و باندبازی نباشیم بنابراین باید تلاش کنیم که این مشکلات برطرف شود البته نباید تصور کنیم که در حکومت مولا علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) نیز این مشکلات نبود اما آنچه به دست آورده ایم را نباید با پاشیدن بذر یاس، غفلت و یا تسلیم شدن از دست بدهیم.

دکتر هاشمی از انقلاب اسلامی به عنوان گوهر گرانبهایی یاد کرد که امام خمینی(ره) آن را به مردم و کشور هدیه کرد و گفت: همه باید قدر این گوهر گرانبها را بدانیم و قدردانی از آن در گروی قدرشناسی از خانواده های شهدا است.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: امیدوارم اگر نقص و کوتاهی در مراقبت از خانواده شهدا توسط وزارت بهداشت وجود دارد حتما جبران شود البته خواسته خانواده شهدا و ایثارگران، از جنس مادی و برای خودشان نیست بلکه برای کشور و عزت اسلامی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.