سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

از آقای اسماعیل دستغیب، نیکوکار حوزه سلامت تجلیل شد/بازدید آقای دستغیب و هیات همراه از پردیس دانشگاه علوم پزشکی فسا

اسماعیل دستغیب، نیکوکار حوزه سلامت

از آقای اسماعیل دستغیب نیکوکار ارجمند حوزه سلامت در نشستی با حضور هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی فسا، رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان، مدیران داخلی بیمارستانها و هیات همراه آقای دستغیب تقدیر گردید.

به گزارش مفدا- فسا به نقل از وب دا؛  دراین نشست دکتریوسف غلامپور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به قدمت ۴۰ ساله دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی فسا با توجه به قدمت ۴۰ ساله اش به آن جایگاهی که بایست داشته باشد، نرسیده است و انشاء ا ... با استفاده از کمک های غیردولتی و مشارکت خیرین این دانشگاه تقویت گردد.

دکترغلامپور با بیان اینکه آقای دستغیب با برگزاری مراسم تجلیلی در شان ایشان و خانم بزرگوارشان مخالفت کردند، گفت: از کارارزشمند این عزیزان در وقف داریی هایشان قدردانی می کنیم و ارج نهادن و تقدیر از افرادی که حاصل عمرشان را عام المنفعه می بخشند، وظیفه خود می دانیم و می بایست معرفی شوند و کار خیرشان برجسته شود.

در ادامه آقای اسماعیل دستغیب خیر سلامت با اشاره به دلایل انجام این وقف و تاکید بر اینکه جامعه متعلق به ما مردم است، بیان داشت: ما مدیون دستگاههای علمی از کودکی تا دانشگاه هستیم و ارتباط قوی بین جامعه و دانشگاه وجود دارد.

آقای دستغیب با بیان اینکه خدمت فرهنگی، کار پایدار است و ماندگار می ماند، افزود: خودم را مدیون دانشگاه می دانم و بهره فراوانی از خرد و دانایی را از دانشگاه گرفته ام.

آقای مجتبی ذوالقدر قائم مقام ریاست دانشگاه در امور اجتماعی بر لزوم تکریم امور خیر تاکید کرد و گفت: وظیفه اخلاقی خود می دانیم که از نیت واقفین به بهترین شکل حفاظت و حراست کنیم و با تکریم و قدرشناسی از عمل صالح آنان زمینه و بستر مناسب برای تشویق دیگران فراهم آوریم.

همچنین آقای دستغیب و هیات همراه از بخش های مختلف آموزشی، دانشجویی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی فسا بازدید نمودند.

گفتنی است زوج نیک اندیش فسایی ساکن تهران بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از دارایی های خود را به نیت استفاده برای کمک به امر آموزش و پژوهش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان فسا، کمک به درمان بیماری‌ها بویژه بیماری اطفال و کمک به ساخت بیمارستان و مراکز درمانی وقف کردند.

اسماعیل دستغیب و همسرش زهرا یاسایی از فرزندان و نوادگان جناب دستغیب شیخ الرییس فسا می باشند که اسناد موقوفه های خود را که شامل ۲ دستگاه آپارتمان در الهیه تهران، یک قطعه زمین ویلایی در بندر انزلی در استان گیلان، ۲ دستگاه خودرو و همچنین مقداری طلا و جواهرات بود به مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس اهدا کردند.  

به جهت قدردانی و ماندگاری نامی از این واقفین گرانقدر یک مرکز درمانی بنام آنها نامگذاری می شود و نیت واقفین بر این هست که اموال فوق بعد از فوتشان در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.