دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸

انتخابات مجامع تخصصی؛ حسن ختام نشست دبیران کانون‌های فرهنگی

دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی

نشست سراسری دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی پس از دو روز برپایی با برگزاری انتخابات مجامع تخصصی کانون‌های تخصصی، شامگاه دوشنبه، ۲۱ اسفندماه در ساری به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا، دومین روز از نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی از صبح روز دوشنبه ۲۱ اسفند در دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری آغاز شد و ساعت ۲۱ پایان یافت.

برگزاری کلاس های آموزشی ویژه اعضای مجامع تخصصی کانون های فرهنگی نخستین برنامه دومین روز این نشست سراسری بود که تا ساعت ۱۲ به طول انجامید.

امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در نوبت دوم روز دوم در نشست توجیهی مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی حضور یافت و کانون‌های فرهنگی را دارای هویت فردی و جمعی خواند و گفت: هویت جمعی کانون‌ها حاصل نگاه و رسالت گروهی و کار تیمی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه دبیران کانون‌ها تنها به سراغ افراد حرفه‌ای نروند و به افراد مبتدی‌تر نیز فرصت فعالیت دهند تا آنان نیز فرصت رشد و شکوفایی بیابند، افزود: از دبیران کانون‌های فرهنگی انتظار داریم به آیین نامه ها و اسناد بالادستی و مجموعه حقوق کانون‌ها تسلط کاملی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه در چهار سال اخیر در وزارت بهداشت تلاش کرده‌ایم تا در جهت توسعه کانون‌های فرهنگی گام برداریم، اظهار کرد: وجود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کانون فعال فرهنگی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نشان از تعدد و تکثر مناسب کانون‌ها دارد.

وی عنوان کرد: نگاه ویژه ای به کیفی سازی کانون‌ها داریم و ضرورت دارد این نگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز دنبال شود.

للگانی راه‌اندازی مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی را از اقدامات مناسبی خواند که با استفاده از ظرفیت های قانونی کانون‌ها صورت گرفته است و ادامه داد: اعضای شورای مرکزی مجامع می‌توانند نقش بازوی دانشجویی مسوولان دانشگاه را داشته باشند و در انتقال مشکلات و دغدغه اعضای کانون‌ها نقش فعالی ایفا کنند  و پیگیری های مناسبی در این خصوص انجام دهند.


وی گفت: مجمع کانون‌های فرهنگی در سطح ملی می‌تواند نقش آفرین باشد؛ بخشی از  ساختارهای لازم در این حوزه شکل گرفته و بخشی نیز در حال شکل گیری است. در ساختار وزارت بهداشت، مخالفتی جدی با مجامع تخصصی کانون های فرهنگی وجود ندارد و نیازمند حضور قوی دانشجویان و اعضای مجامع برای پیگیری و مطالبه دغدغه‌های سایر فعالان کانون‌ها هستیم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت افزود: مجامع نقش مطالبه گری و پیگیری را در سطح ملی دارند و با هماهنگی‌های لازم و استفاده از پتانسیل های موجود می‌توانند اقدامات خوبی در سطح ملی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه فعالان و اعضای مجامع می‌توانند بازوی مشورتی مسوولان در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی باشند، خاطرنشان کرد: انتخاب اعضا این مجامع باید با دقت لازم از سوی دبیران کانون‌های فرهنگی صورت گیرد تا بخشی از مشکلات این حوزه برطرف و روند فعالیت‌های فرهنگی تسهیل شود.

پس از سخنان مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت مجامع کانون های فرهنگی در دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ساری برگزار شد و نامزدهای حضور در شوراهای مرکزی مجامع  به تبیین برنامه های خود برای اعضای مجامع پرداختند و پس از آن انتخابات این مجامع برگزار و اسامی منتخبان اعلام شد.

آیین اختتامیه این دوره از نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی حسن ختام این نشست دو روزه بود که از ساعت ۱۹ تا ۲۱ به طول انجامید و طی آن از دبیران دوره گذشته مجامع کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی قدردانی شد.

در این آیین که «حمید راستی» و «مهدی بختیاری» دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز و لرستان اجرای آن را بر عهده داشتند، گروه موسیقی«سرنا» متشکل از دانشجویان علوم پزشکی مازندران به اجرای برنامه پرداختند و«صابر قدیمی»، شاعر  جوان کشورمان نیز به شعرخوانی پرداخت.

در این نشست همچنین«سیدمجید میرحسینی» دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اجرای تئاتر تک نفره پرداخت که با استقبال حاضران در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد ساری همراه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.