دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲

للگانی:

مجامع تخصصی کانون های فرهنگی نقش پیگیری و مطالبه گری در سطح ملی دارند

امیر للگانی

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در در نشست توجیهی مجامع تخصصی کانون های فرهنگی با اشاره به نقش سازنده این نهادهای دانشجویی گفت: مجامع تخصصی نقش پیگیری و مطالبه گری مسائل فرهنگی دانشجویان را در سطح ملی برعهده دارند.

به گزارش مفدا، امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست توجیهی مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی که بعدازظهر دوشنبه، ۲۱ اسفندماه در دانشگاه آزاد اسلامی ساری برگزار شد، کانون‌های فرهنگی را دارای هویت فردی و جمعی خواند و گفت: هویت جمعی کانون‌ها حاصل نگاه و رسالت گروهی و کار تیمی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه دبیران کانون‌ها تنها به سراغ افراد حرفه‌ای نروند و به افراد مبتدی‌تر نیز فرصت فعالیت دهند تا آنان نیز فرصت رشد و شکوفایی بیابند، افزود: از دبیران کانون‌های فرهنگی انتظار داریم به آیین نامه ها و اسناد بالادستی و مجموعه حقوق کانون‌ها تسلط کاملی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه در چهار سال اخیر در وزارت بهداشت تلاش کرده‌ایم تا در جهت توسعه کانون‌های فرهنگی گام برداریم، اظهار کرد: وجود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کانون فعال فرهنگی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نشان از تعدد و تکثر مناسب کانون‌ها دارد.

وی عنوان کرد: نگاه ویژه ای به کیفی سازی کانون‌ها داریم و ضرورت دارد این نگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز دنبال شود.

للگانی راه‌اندازی مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی را از اقدامات مناسبی خواند که با استفاده از ظرفیت های قانونی کانون‌ها صورت گرفته است و ادامه داد: اعضای شورای مرکزی مجامع می‌توانند نقش بازوی دانشجویی مسوولان دانشگاه را داشته باشند و در انتقال مشکلات و دغدغه اعضای کانون‌ها نقش فعالی ایفا کنند  و پیگیری های مناسبی در این خصوص انجام دهند.

وی گفت: مجمع کانون‌های فرهنگی در سطح ملی می‌تواند نقش آفرین باشد؛ بخشی از  ساختارهای لازم در این حوزه شکل گرفته و بخشی نیز در حال شکل گیری است. در ساختار وزارت بهداشت، مخالفتی جدی با مجامع تخصصی کانون های فرهنگی وجود ندارد و نیازمند حضور قوی دانشجویان و اعضای مجامع برای پیگیری و مطالبه دغدغه‌های سایر فعالان کانون‌ها هستیم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت افزود: مجامع نقش مطالبه گری و پیگیری را در سطح ملی دارند و با هماهنگی‌های لازم و استفاده از پتانسیل های موجود می‌توانند اقدامات خوبی در سطح ملی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه فعالان و اعضای مجامع می‌توانند بازوی مشورتی مسوولان در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی باشند، خاطرنشان کرد: انتخاب اعضا این مجامع باید با دقت لازم از سوی دبیران کانون‌های فرهنگی صورت گیرد تا بخشی از مشکلات این حوزه برطرف و روند فعالیت‌های فرهنگی تسهیل شود.

للگانی گفت: انگیزه دبیران کانون‌ها می‌تواند به مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی بیانجامد و در نهایت به شکل‌گیری جامعه ای بهتر بیانجامد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.