دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰

دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان:

کانون‌ها در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند

دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی

دبیر کانون نشریات علوم پزشکی لرستان در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی بر لزوم شرکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی کانون‌ها تاکید کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی در تربیت دانشجویان چند بعدی موثر هستند و مدیران آینده با فعالیت‌های فرهنگی تربیت می‌شوند.

کیمیا نادری دبیر کانون نشریات دانشگاه علوم پزشکی لرستان و دبیر مجامع کانون‌های این دانشگاه که در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خزرآباد ساری حضور دارد به خبرنگار مفدا گفت: اعضای کانون نشریات دانشگاهی علوم پزشکی لرستان شامل ۱۵ نفر از مدیر مسئولان نشریات این دانشگاه است که این کانون در طول ترم تحصیلی کارگاه‌های با موضوع سواد رسانه‌ای و روزنامه نگاری را برگزار می‌کند و خوشبختانه اسقبال خوبی هم از این برنامه‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: امروزه فضای مجازی به عنوان یک موضوع جذاب در میان دانشجویان مطرح است و سعی کرده‌ایم در این خصوص نیز اطلاع رسانی مناسبی را انجام دهیم و در مورد کم و کیف فضای مجازی و نحوه فعالیت در آن نیز کارگاه برگزار کرده‌ایم.

این دانشجوی فعال رسانه با اشاره به تاثیر مثبت برگزاری این نشست دو روزه گفت: این نشست دو روزه بسیار موثر است و نقش سازنده‌ای را برای شکل‌گیری ایده‌های نو ایجاد کرد و باید بگویم که برنامه‌های این نشست یک شروع خوب برای کانون‌های فرهنگی بود.

وی ادامه داد: معتقدم به جای برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌توان کارگاه تخصصی خلاقانه را برگزار کرد که باعث ایجاد ایده و انگیزه در بین دانشجویان است.

کیمیا نادری بر تخصیص بودجه کافی و لازم به کانون‌های فرهنگی تاکید کرد و گفت: برای فعالیت کانون‌های فرهنگی و رشد فعالیت‌های این کانون‌ها بودجه کافی نیاز است و زمانی می‌توان از یک کانون فعالیت سازنده توقع داشت که بودجه لازم را در اختیارش قرار داده باشیم.

وی افزود: البته صرف داشتن بودجه کافی موثر است اما فعالیت نیروهای تخصصی در کانون‌های فرهنگی بسیار سازنده است و باعث فعال شدن کانون می‌شود.

این دانشجوی فعال فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم کانون‌ها و فعالیت در آن باعث می‌شود که دانشجویان چند بعدی باشند و تک ساحتی رشد نکنند و کانون‌ها در تربیت دانشجویان به عنوان مدیران فردا بسیار موثر هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.