دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

عطاالله امیدواری خبر داد:

آغاز ثبت نام بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

جشنواره قرآن و عترت

ثبت نام بیست و سومین دوره از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از ۱۵ بهمن ماه آغاز شده است تا ۳۱ فروردین سال ۹۷ ادامه خواهد داشت. بیست و سومین دوره از مسابقات سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، در تابستان سال ۹۷ و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، در شهر رشت برگزار می گردد.

بنا به گزارش مفدا شیراز، ثبت نام بیست و سومین دوره از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که از ۱۵ بهمن ماه آغاز شده است تا ۳۱ فروردین سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.

رییس اداره قرآن و عترت مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: این مسابقات هر ساله در سه مرحله استانی، کشوری و ملی، در بخش‌های شفاهی، کتبی، پژوهشی، فناوری،  ادبی، هنری و به میزبانی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.

 عطاالله امیدواری با یادآوری اینکه این مسابقات در سه گروه دانشجویان، اساتید و کارکنان برگزار می گردد، اظهار داشت: مرحله دانشگاهی مسابقات بخش شفاهی در نیمه اول اردیبهشت ماه بوده که جزئیات آن متعاقباً اعلام می شود و مرحله دانشگاهی بخش کتبی نیز در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۷ و براساس زمان بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار خواهد شد.

امیدواری ادامه داد: به حمد الهی در سالهای ۹۴ و ۹۵ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حائز رتبه اول کشوری در بین تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شد و در سال ۹۶ نیز با وجود میزبانی مسابقات مرحله کشوری در شیراز و نیاز به انجام امور تدارکاتی و اجرایی سنگین جهت شرکت بیش از ۱۰۰۰ نفر از راه یافتگان به این بخش از جشنواره، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شد برای سومین سال پیاپی مقام اول کشوری را به دست آورد.

وی با اشاره به این موضوع که در این جشنواره هر داوطلب می‌تواند حداکثر در سه رشته و در سه بخش مجزا در یکی از گروه‌های دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت نماید اظهار داشت: سال گذشته به کارکنان شرکت کننده در بخش ها و رشته های مختلف جشنواره  که حائز حد نصاب نمره شده بودند، امتیاز آموزش ضمن خدمت و یا امتیاز ارزشیابی در پایان سال ۹۶ تعلق گرفت و در همین راستا در جشنواره فعلی نیز همین روند پیش بینی شده و مصوبه آن از معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه و نیز مدیریت منابع انسانی اخذ گردیده است، بنابر این در جشنواره پیش رو که مراحل ثبت نام داوطلبان را طی می کند به کارکنانی که حد نصاب لازم را کسب کنند، امتیاز آموزش ضمن خدمت و یا امتیاز ارزشیابی پایان سال ۹۷ تعلق خواهد گرفت.

این قاری ممتاز کشوری افزود: از آنجا که هر شرکت کننده، امکان شرکت همزمان در سه رشته از جشنواره را دارد بنابراین امکان کسب سه مورد امتیاز آموزشی یا ارزشیابی را دارا خواهد بود که با موافقت شورای فرهنگی و تایید ریاست دانشگاه، امسال برای اساتید و اعضاء هیات علمی که در این جشنواره شرکت نمایند امتیاز ارتقاء فرهنگی در نظر گرفته خواهد شد.

امیدواری یادآور شد: آدرس دسترسی به متن کامل آئین نامه مسابقات و نیز شرایط و فرم ثبت نام برای این جشنواره در بخش لینک های داخلی صفحه اصلی وبسایت دانشگاه و همچنین در پایگاه اینترنتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی farhangi.sums.ac.ir بارگذاری شده است و علاقمندان تا ۳۱  فروردین ماه می‌توانند با مراجعه به این وبسایت، ثبت نام نمایند. همچنین فایل منابع رشته های بخش کتبی نیز در وبسایت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه به آدرس یاد شده جهت بهره برداری داوطلبان بارگذاری شده است.

او  بخش‌ها و رشته های این جشنواره را بدین شرح اعلام کرد: بخش شفاهی، شامل قرائت تحقیق؛ ترتیل؛ اذان ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان برادر؛ حفظ یک جزء؛ حفظ  سه؛ پنج؛ ده؛  پانزده و بیست جزء پیوسته؛ حفظ کل؛ حفظ سوره واقعه با ترجمه؛ ترجمه خوانی؛ تواشیح ویژه برادران؛ دعاومناجات خوانی و آءین سخنوری

بخش کتبی، شامل: آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)؛ مفاهیم نهج البلاغه؛ مفاهیم صحیفه سجادیه؛ پرسمان قرآنی؛ حفظ موضوعی قرآن کریم؛ آشنایی باترجمه وتفسیرقرآن کریم؛ آشنایی با سیره معصومین؛ احکام، سبک زندگی اسلامی ایرانی.

بخش پژوهش، شامل: تألیف کتاب؛ بررسی و نقد کتاب؛   مقاله نویسی؛ تلخیص کتاب.

بخش فناوری، شامل: تولید اپلیکیشن و روبات؛ کانال های مجازی قرآنی.

بخش ادبی، شامل: شعر؛ داستان نویسی؛ نمایشنامه نویسی؛ فیلمنامه نویسی.

بخش هنری، شامل: تذهیب؛ فیلم کوتاه؛ معرّق ومنبّت؛ طراحی پوستر؛ خوشنویسی؛ نقاشی؛ عکس؛ نمایش(تئاتر صحنه) و پویا نمایی(کمیک استریپ)

رییس اداره قرآن و عترت دانشگاه در پایان اظهار داشت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، علاوه بر امکان دسترسی به وبسایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۲۱۲۲۶۴۸ و ۳۲۱۲۲۶۵۶ و ۳۲۱۲۲۶۵۱- ۰۷۱ تماس حاصل نمایند.

بیست و سومین دوره از مسابقات سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، در تابستان سال ۹۷ و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، در شهر رشت برگزار می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.