دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵

مدرس کارگاه هنرهای تجسمی مطرح کرد:

آموزش مستمر لازمه کار کانون‌های فرهنگی در دانشگاه است

دومین روز نشست سراسری دبیران کانون های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی

استاد و مدرس کارگاه هنرهای تجسمی در دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به نقش مهم و سازنده کانون‌های فرهنگی در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بر آموزش مستمر برای پیشرفت کار کانون‌های فرهنگی تاکید کرد.

دکتر مرتضی گودرزی دیباج، استاد دانشگاه و مدرس کارگاه هنرهای تجسمی که در روز دوشنبه ۲۱ اسفند ماه سال جاری در دومین نشست کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خزر آباد ساری حضور داشت در گفتگو با مفدا با اشاره به مباحث مطرح شده در کارگاه آموزشی هنرهای تجسمی گفت: سه مبحث مهم در کارگاه هنرهای تجسمی برای دبیران کانون‌های تجسمی دانشگاه‌ها مطرح شده است. بحث اول در مورد کلیات رشته هنر و جایگاه هنر و اینکه اگر دانشجویان می‌خواهند کار هنری انجام بدهند باید چه مسیرهایی را طی کنند و چگونه عنصر هنر را درون خود پرورش دهند.

وی افزود: دانشجویان علاقه‌مند باید بیاموزند که چگونه هنر را مانند دوست مهربان خود ببینند و بتوانند از آن برداشت‌های درستی داشته باشند و در انتقال مفاهیم هنری موفق باشند.

گودرزی دومین مبحث مطرح شده در کارگاه هنرهای تجسمی را آسیب شناسی آموزش عنوان کرد و گفت: دومین مبحث در مورد آسیب شناسی آموزش است که با فعالان فرهنگی در مورد آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در خصوص مسیرهایی که در هنر وجود دارد و اینکه چه مشکلاتی سر راه داریم بحث‌هایی مطرح شد. همچنین مبحث سوم موضوع آسیب شناسی در مورد جشنواره فرهنگی بود و در مورد کیفیت آثار ارسالی به جشنواره با دانشجویان گفتگو کردیم. 

وی با اشاره به نقش مهم و سازنده کانون‌های فرهنگی در بهبود کیفیت جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: تولید آثار هنری در کانون‌های فرهنگی بسیار می‌تواند به بالا بردن کیفیت جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت کمک کند و کانون‌ها نقش سازنده و مهمی را در جشنواره فرهنگی بر عهده دارند که یکی از مباحث مطرح شده در کارگاه هنرهای تجسمی بررسی کم و کیف جشنواره فرهنگی بود.

  گودرزی با تاکید بر نقش مهم هنر و تاثیرگذاری آن بر فضای دانشگاهی و دانشجویان گفت: پرداختن به امر هنر توسط دانشجویان رشته‌های پزشکی می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در دانشگاه‌ها را حل کند و جلوی بسیاری از آسیب‌ها را بگیرد. این اتفاق مهمی است که خوشبختانه توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت رقم زده شده و فرصت مغتنمی برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی است.

 وی در خصوص کیفیت آثار هنری تولید شده توسط فعالان فرهنگی و هنری دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: کار هنری در دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان یک فعالیت فوق برنامه محسوب می‌شود البته برخی هستند که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند اما برای حرفه‌ای عمل کردن نیاز به آموزش است و معتقدم آموزش لازمه کار فرهنگی در دانشگاه‌ها است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.