دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸

با حضور ریاست دانشگاه

طی آئینی، افتخار آفرینان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر شدند

آئین تقدیر از فعالین فرهنگی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آئین گفت: وجود بشر با هنر عجین و آمیخته شده است و انسان از بدو خلقت به امور هنری پرداخته و هیچگاه و در هیچ عصری بشریت بدون هنر وجود نداشته است و از همین روست که ادعا می کنیم که بشر منهای هنر امکان ادامه حیات نخواهد یافت و بشریت در همان نقطه به پایان می رسد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، در آئینی با شکوه و با حضور ریاست و معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از فعالین، افتخار آفرینان و مقام آوران فرهنگی این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم گفت: کار و فعالیت فرهنگی از جمله تلاش های ماندگاریست که هرگز کهنه نشده و مشمول مرور زمان نمی گردد، بلکه هر چه می گذرد، همانند درختی پر ثمر، روز به روز بیشتر و بیشتر به ثمر می نشیند و با مرور زمان، ارزش های خود را بیش از پیش آشکار می سازد.

دکتر کوروش عزیزی که از تریبون این مراسم با حضار سخن می گفت، اظهار داشت: یکی از زیباترین چیزهایی که امشب مشاهده کردم، سپردن تمامی امور این آئین به خود دانشجویان می باشد و اینکه کلیه امور اجرائی، برنامه ریزی و حتی هنرمندان و مجریان این مراسم از دانشجویان علوم پزشکی هستند، کاری خوشایند و از جمله امور ماندگار فرهنگی است که در آینده شاهد ثمرات آن خواهیم بود.

وی، سپردن امور به دانشجویان و اعتماد به صداقت و توان جوانان را یکی از مواردی دانست که باید همیشه مد نظر برنامه ریزان خرد و کلان جامعه قرار گیرد و افزود: اهتمام و گرایش دانشجویان علوم پزشکی کشور به ویژه شهر ادب و فرهنگ شیراز، نوید آینده ای روشن تر برای جامعه پزشکی کشور در سال های نزدیک را می دهد و به یاری خداوند، در سال های پیش رو شاهد حضور مردان و زنانی در دستگاه سلامت کشور خواهیم بود که علاوه بر تسلط به علوم پزشکی، به امور فرهنگی و ادب و هنر نیز مزین می باشند.

عزیزی، ضمن آرزوی موفقیت برای فعالین فرهنگی دانشگاه، نوید کسب مقام و رتبه های بسیار بالا را در سی و سومین جشنواره فرهنگی سیمرغ داد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دیگر سخنران این آئین با شکوه بود.

دکتر علی بهادر، ضمن خوش آمدگویی به حضار، با اظهار شعف از برگزاری چنین آئینی توسط خود دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: اجرای چنین برنامه هایی در سطح     دانشگاه های کشور، مژده حضور نیروها و مدیران کار آمد را برای آینده کشور می دهد و دانشجویی که در چنین برنامه ریزی هایی حضور داشته است در واقع در کنار تحصیل علوم سلامت، به ممارست و پرورش استعدادهای مدیریتی خود نیز پرداخته است.

او ادامه داد: وجود بشر با هنر عجین و آمیخته شده است و انسان از بدو خلقت به امور هنری پرداخته و هیچگاه و در هیچ عصری بشریت بدون هنر وجود نداشته است و از همین روست که ادعا می کنیم که بشر منهای هنر امکان ادامه حیات نخواهد یافت و بشریت در همان نقطه به پایان می رسد.

علی بهادر افزود: توان و انرژی دانشجویان بی پایان و بی حد و مرز است و اگر به دنبال سرمایه گزاری کلان و ماندگار برای آینده کشور می باشیم باید این جوانان را دریافت و استعدادهای آنها را کشف و هدایت نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به این موضوع که ایران اسلامی ما برای ادامه حیات پویای خود به جوانانی شاد، مومن، خلاق و متخصص نیاز دارد، سخنرانی خود را با «زنده باد ایران، زنده باد شیراز و زنده باد دانشجو به پایان رساند که با تشویق شدید حضار مواجه گردید.

در این آئین که با حضور مدیران و مسئولین معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و نیز جمع کثیری از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همراه بود، از کارکنان و دانشجویان منتخب در هشتمین جشنواره فرهنگی سراسری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نیز منتخبین جشنواره نشریات وزارت متبوع موسوم به تیتر ۱۰ تقدیر و تشکر به عمل آمد.

اجرای چند آهنگ پاپ، موسیقی زنده سنتی و پاپ، استندآپ کمدی و آیتم های ادبی و هنری از دیگر بخش های این آئین بود که همگی توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اجراء شدند.

در حاشیه این آئین، چند نمایشگاه نیز توسط کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.