دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

حضور تیم دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه در نشست سراسری دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

در مجتمع خزرآباد ساری

نشست دبیران کانون ها

به گزارش مفداایران، با حمایت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه،  تیم ۹ نفری متشکل از دبیران کانون‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در نشست سراسری دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجتمع خزرآباد ساری از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۲ اسفند ماه سال‌جاری، حضور پیدا کردند.

در این نشست که به عنوان "حل مساله نوآورانه" نام گرفته، اهدافی از جمله مهارت افزایی در مقولاتی همچون: کار تیمی، آشنایی با مراحل حل مساله، حل خلاقانه مساله، ارائه مدل‌ها و روش‌های قابل اجرا در حل مسائل، ایده پردازی نوآورانه در حل مسئله، انتخاب بهترین و قابل اجراترین ایده و عملی سازی ایده‌های ناب در نظر گرفته شده است.

رویداد حل مسئله نوآورانه، در دو روز در حال برگزاری است. در روز نخست مصادف با ۲۰ اسفندماه، ۵۴ تیم با هم به رقابت پرداختند که در این بین ۴۹ تیم دانشجویی و ۵ تیم شامل کارشناسان دوره حضور داشتند.

در روز اول رقابت، طبق آموزش‌های گام به گام اساتید دوره و منتورها، ۴مسئله مطرح شده و هر تیم متناسب با توانمندی‌های خود، یکی از مسائل را انتخاب کرده و در ۷ مرحله به حل آن پرداختند.
هر مرحله ابتدا، توسط استاد دوره، توضیح داده می‌شد سپس اعضا با کمک منتورهای ویژه هر گروه، بهترین و خلاقانه ترین ایده‌ها و روش‌ها را برای حل مسئله مورد برررس، ارائه دادند.
در نهایت هر تیم بعد از یک رقابت سالم و دوستانه، ۷ مرحله پیاده سازی شده خود را در قالب عکس به داوران تحویل داد.
این رویداد در روز نخست، از ساعت  ۸ تا ۲۰ ادامه داشت.

تهیه گزارش: فاطمه ترابی، سردبیر مفدای علوم پزشکی ایران

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.