دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبرداد

طراحی سازوکار دانشگاه برای جذب نخبگان به عنوان هیات علمی

محمد آقاجانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشستی با مدیران گروه‌های آموزشی علوم پایه بر لزوم جذب نخبگان و اساتید برجسته در دانشگاه برای سال ۹۷ تأکید کرد و بهره‌وری را راهکار مناسب برای حرکت در مسیر تعالی دانست.

به گزارش مفدا، دکتر محمد آقاجانی در این دیدار با تأکید بر استفاده از ظرفیت های علمی محققان برجسته و جذب اساتید توانمند در دانشگاه گفت: با بهره گیری و جذب نخبگان و ستارگان علمی می توان از نوآوری این افراد بهره برده و جایگاه والای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را حفظ و ارتقاء ببخشید.

پتانسیل اصلی دانشگاه اساتید و نخبگان هستند

وی با تأکید بر لزوم استفاده از عقل جمعی برای اداره دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه را باید دانشگاهیان اداره کنند، پتانسیل اصلی دانشگاه اساتید و نخبگان هستند و حرکت رو به جلوی دانشگاه مدیون تلاشهای این قشر تلاشگر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: دانشگاه جای اعضای هیات علمی، محققان برجسته، ستارگان و نخبگان است. بدون استعدادهای برتر، دانشگاه نمی تواند به جایگاه اصلی خود برسد. فردی که بعنوان عضو هیات علمی در دانشگاه جذب می‌شود، باید شخصیت آموزشی و پژوهشی ممتازی داشته باشد تا با خلاقیت بتواند دانشگاه را متحول کند.

طراحی ساز و کار جدید برای جذب نخبگان به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت جذب اعضای هیات علمی جدید در دانشگاه‌ها کاهش یافته است گفت: دانشگاه ساز و کاری برای جذب نخبگان به عنوان عضو هیات علمی طراحی کرده تا ظرفیتها به افرادی اختصاص یابد که در مسیر ارتقا و تعالی دانشگاه حرکت می کنند.

دکتر آقاجانی ادامه داد: ماموریت های دانشگاه  بسیار متعدد و دشوار است. در حوزه آموزش دو مأموریت مهم تربیت نیروی انسانی متخصص و همچنین  تولید علم و فناوری برعهده دانشگاه است.

افزایش بهره وری در عرصه آموزش و گروه های مختلف آموزشی توصیه مهم رئیس دانشگاه به مدیران گروه علوم پایه بود بود که  در این راستا افزود: امروز باید در نگاهی دقیق به منابع و امکانات موجود اعم از منابع انسانی، مالی و تجهیزات بهره حداکثری ببریم.

بزرگترین خدمت به مردم، ارائه خدمات مناسب درحوزه سلامت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تاکید بر اهمیت ارائه خدمات مناسب به مردم اظهارداشت: در حوزه اجتماعی کاری ارزشمند تر و بزرگتر از ارائه خدمات سلامت نیست. بنابراین آموزش نیروی انسانی متعهد، دارای اخلاق حرفه ای، متخصص و ماهر در حوزه سلامت بزرگترین خدمت به مردم است. 

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سال پیش رو با وجود تمامی مشکلات و موانع، همچنان ثابت قدم و با گام های استوار، ضمن رعایت اخلاق و تکریم ارزشها درمسیر پیشرفت و تعالی در تمامی عرصه های به ماموریتهای خود عمل کند.

همچنین دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سخنانی با اشاره به اهمیت دوره های علوم پایه در محیط های دانشگاهی، اختصاص منابع کافی و استفاده حداکثری از این سرمایه ارزشمند را مورد تاکید قرارداد.

وی توجه بیش از پیش به رشته های بین رشته ای درعلوم پایه و بالینی، تسهیل و اصلاح فرآیند جذب نیروی انسانی متخصص و کارآمد و همچنین توسعه هدفمند دانشگاه را خواستار شد.

دکتر ضیایی همچنین اظهار کرد: باید در دانشگاه بعنوان یک نهاد دانشی و به منظور افزایش بهره وری برنامه ای کاربردی داشته باشیم و برای رسیدن به این مهم اهداف دانشگاه را مدنظر د اشته باشیم.

به گزارش ایسنا، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان در خصوص استفاده حداکثری از ظرفیت های بالای دانشگاه، پرهیز از سکون و سلیقه ای عمل کردن، جذب نخبگان جوان توضیحاتی را ارائه کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.