دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸

استاد کارگاه اخلاق حرفه‌ای مطرح کرد:

فعالیت دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری بی‌بدیلی است/ الگوسازی از طریق آموزش در دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد

فدوی

استاد کارگاه "اخلاق حرفه‌ای" در حاشیه برگزاری دومین نشست سراسری کانون‌های فرهنگی علوم پزشکی کشور گفت: فعالیت دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری بی بدیلی است و برای الگوسازی در جامعه نیاز است که بر فعالیت آموزشی در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

دکتر محسن فدوی استاد کارگاه "اخلاق حرفه‌ای" و متخصص اخلاق پزشکی  که در دومین روز از نشست سراسری کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در محل مجتمع فرهنگی و دانشجویی صندوق رفاه وزارت بهداشت حضور داشت با اشاره به اهمیت رشته اخلاق پزشکی گفت: رشته اخلاق پزشکی از سال ۱۳۸۷ در دوره phd تخصصی دانشجو پذیرفت و فارغ‌التحصیل‌های این رشته در حال حاضر در دانشگاه‌های مختلف به عنوان استاد و اعضای هیات علمی مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: در حوزه  سلامت نمی‌توان رشته‌ای را متصور شد که با اخلاق پزشکی مرتبط نباشد و اخلاق پزشکی در همه موضوعاتی که در حوزه سلامت وجود دارد حضور دارد و به عنوان یک رشته مکمل عمل می‌کند.

این استاد دانشگاه افزود: سنت و سابقه نیکویی از اخلاق حرفه‌ای و مخصوصا پزشکی در سنت دیرینه ما وجود دارد که می‌توان در تدریس این رشته به آن استناد کرد و امیدواریم بتوانیم دانشجویانی را در این رشته تربیت کنیم که زیبنده کشور و جامعه پزشکی باشند.

وی با تشریح برنامه‌های آموزشی اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر در دانشگاه‌ها واحدهای اجباری و اختیاری با عنوان اخلاق پزشکی وجود دارد که معتقدم با توجه به نیاز جامعه این واحدهای درسی باید در مقاطع مختلف وجود داشته باشند. این واحدهای درسی می‌تواند در مقاطعی چون علوم پایه، کارورزی و مقاطع بالاتر نیز تدریس شود و برای دانشجویان بسیار کاربردی است.

فدوی در خصوص نقش کانون‌های اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: آنچه که امروز به عنوان کانون‌های اخلاق حرفه‌ای دانشجویی می‌شناسیم در  سال ۱۳۹۴و در چهارمین کنگره پزشکی کشوری در مورد آن صحبت شد و در دانشگاه‌ها شکل گرفت. همچنین امروز شاهد موفقیت فعالیت دانشجویان در این کانون‌ها هستیم و نقش مهمی را در کنار دیگر کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها بر عهده دارند.

این استاد اخلاق حرفه‌ای در خصوص مباحث مطرح شده در کارگاه "اخلاق حرفه‌ای" در نشست کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: هدف اصلی و اولیه در کارگاه تخصصی اخلاق حرفه‌ای آشنایی بیشتر دانشجویان با مباحث نوین اخلاق پزشکی است و تلاش داریم اطلاعات دانشجویان را در این حوزه افزایش دهیم.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی مباحث مطرح شده در مورد اخلاق حرفه‌ای که در دنیای نوین وجود دارد و همچنین مباحثی که در آموزه‌های دینی مرتبط با اخلاق پزشکی وجود داردتدریس خواهد شد.

فدوی با تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذار کانون‌های فرهنگی و فعالیت دانشجویان در این کانون‌ها گفت: فعالیت دانشجویان در حوزه‌های فرهنگی سرمایه‌گذاری بی بدیلی است که اگر بخواهیم در هر زمینه‌ای کار بنیادی انجام دهیم لازم است بر روی فعالیت‌های دانشجویی سرمایه‌گذاری کنیم.

 وی افزود: امروز در تمام دنیا الگوسازی بهترین روش و سرمایه گذاری محسوب می‌شود و این الگوسازی جز از طریق آموزش در دانشگاه و میان دانشجویان اتفاق نخواهد افتاد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.