دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶

با تاکید بر فراگیری مهارت«حل مساله نوآورانه»؛

نشست دبیران کانون‌های فرهنگی برگزار شد

گیلان

نخستین روز از دومین دوره نشست سراسری دبیران کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور بیش از ۶۵۰ دانشجو و برگزاری کارگاه «حل مساله نوآورانه» خاتمه یافت.

به گزارش مفدا، دومین دوره نشست سراسری دبیران و کارشناسان مسوول کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی از امروز یکشنبه بیستم اسفندماه در مجتمع فرهنگی-آموزشی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خزرآباد ساری برگزار شد.

در ابتدای روز نخست این نشست دو روزه، امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: با دعوت از دبیران و کارشناسان کانون‌های فرهنگی قصد داریم نشست توانمندسازی ویژه این افراد را برگزار کنیم که شامل آموزش‌ها و گردهمایی‌های مختلفی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های روز نخست با برپایی کارگاه حل مسأله نوآورانه دنبال می‌شود و در روز دوم نشست آموزش‌ها با رویکرد تخصصی کانون‌ها به حاضران ارائه می‌شود از دبیران کانون‌های فرهنگی حاضر در نشست خواست با حضور فعال در برنامه‌های نشست و استفاده حداکثری از مطالب، این رویداد بزرگ فرهنگی را با دست پر ترک کنند.

پس از سخنان مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر سالار ارزیده مدرس دوره‌های توانمندسازی و مهارت‌افزایی وزارت بهداشت برای دقایقی با حاضران در سالن ورزشی مجتمع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت سخن گفت و با اشاره به دوره حل مسأله نوآورانه، با رویکرد تجربه‌محور به حاضران ارائه می‌شود، گفت: هدف از برگزاری این کارگاه، آموزش روش حل مسأله نوآورانه و محتوای کارگاه برگرفته از آموزش‌های دانشگاه‌های «هاروارد» و «دوک» است.

وی مهم‌ترین ویژگی انسان‌های موفق را یادگیری فردی خواند و با بیان اینکه تحلیل مساله، خلق ایده و ارزیابی آن مراحل حل مسأله نوآورانه است، افزود: کارگاه حل مساله نوآورانه به دو شکل فردی و تیمی ارزیابی می‌شود و تعاملات و مشارکت‌های اعضای هر تیم رصد می‌شود.

پس از توضیحات ارزیده شرکت کنندگان در نشست در تیم های ۱۰ تا ۱۵ نفره پشت میزهای آماده شده قرار گرفتند و با توجه به آموزش‌های مقدماتی و خودآموز، مشورت با یکدیگر و پرسش از مربیان حاضر در سالن نسبت به حل مسائل تعیین شده به صورت گام به گام اقدام کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.