شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸

تربیت نیروی داروسازی متناسب با نیازهای کشور صورت پذیرد

داروسازی

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت داروسازی در نظام سلامت کشور گفت: تربیت نیروی داروسازی نیز همانند سایر رشته ها باید متناسب با نیازهای کشور صورت پذیرد.

به گزارش مفدا، دکتر حمید اکبری در بیست و یکمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور که در اهواز برگزار شد، بر لزوم تامین نیاز مناطق مختلف کشور به نیروی انسانی مورد نیاز در رشته های مختلف علوم پزشکی، بر مبنای سند برآورد ظرفیت تربیت نیروی انسانی مصوب شورای گسترش علوم پزشکی تاکید کرد.

وی یادآور شد: تربیت داروساز مورد نیاز نیز بر اساس همین سند صورت خواهد گرفت و بدیهی است در صورت تامین کامل داروساز در مناطق مختلف کشور لزومی به تربیت نیروی مازاد نخواهد بود.

اکبری در خصوص وضعیت دانشکده های داروسازی کشور گفت: با توجه به تاکیدی که در دولت یازدهم و دوازدهم بر ارتقای کیفیت آموزش بوده است اقدامات قابل توجهی در این زمینه صورت پذیرفته اما هنوز در بعد تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای آموزش و تربیت داروساز با توانمندی های بالاتر، نیازمند تامین هیات علمی و جذب تجهیزات آزمایشگاهی هستیم.

به گزارش مهر، قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با پیشرو خواندن دانشکده های داروسازی در تولید علم و تولید ثروت ناشی از علم اظهار امیدواری کرد دانشجویان داروسازی نیز به خوبی نقش خود را در گذر از دانشگاه های موجود به دانشگاه های نسل های جدید ایفا کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.