شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶

برگزاری جشن بزرگ کوثر ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) و بزرگداشت روز زن

photo_2018_03_10_12_41_41-1.jpg

جشن بزرگ کوثر ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در تالار حافظ شهرداری بجنورد برگزار شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت  حضرت فاطمه زهرا(س)گفت: نقش زنان در بحث تربیت خانواده و تأثیر آن بر جامعه بر کسی پوشیده نیست و قطعا نامگذاری این مناسبت فرخنده به دلیل جایگاه ویژه زنان است.
دکتر" مینا لنگری"خطاب به بانوان شاغل در دانشگاه که زهرایی شدن را طلب می کنند، تصریح کرد: جایگاه زنان جایگاه حساس و مقدسی است که منزلت بسیار ارزنده و والایی دارد و باید همواره شأن آن در خانواده و جامعه حفظ گردد.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز ضمن تبریک هفته زن در بخشی از سخنان خود اظهار داشت:  اگر تمامی آموخته ها، دانسته ها وجمیع معارف اسلامی خود را با دقت نظاره گر باشیم، به مقام و منزلت زن و داشتن با توجه به داشتن الگویی نمونه و کوثر عالم بشریت پی می بریم.
دکتر" فریمان ابراهیم زاده" افزود: برای استحکام بنای خانواده باید به اسکلت آن که در رشد، تعالی و تحکیم مؤثر است، توجه ویژه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: ابعاد پایه و اصلی نهاد خانواده شامل ارتباط مؤثر، شناخت و ایفای درست نقش ها، توجه به مسائل بین زوجین و انتقال ارزش ها به فرزندان است.
وی توضیح داد: زنان نقش کلیدی ومحوری در خانواده دارند و هر چه اثربخشی این ابعاد اساسی در خانواده بیشتر باشد، رشد وتعالی بیشتر خواهد بود.
وی اظهار داشت: هرکدام از ما نقش هایی در زندگی داریم که آگاهی از آنها بسیار ضروری و دارای اهمیت است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بررسی فاکتورهای رشد اجتماعی کودکان علاوه بر رشد تکاملی آن ها لازم وضروری است.
دکتر" ابراهیم زاده" به ارزش ٤ " ت" وتأثیر آن در استحکام خانواده اشاره کرد وگفت: تربیت ، تغذیه ، تندرستی وتحصیل ارزش هایی است که توجه به آنها در رشد و تعالی خانواده بسیار تأثیر گذار است و امیدواریم خانواده ها این موارد را در اولویت قرار دهند و توجه خاصی به آن ها داشته باشند.
بر پایه این گزارش در ادامه برنامه های شاد و مفرح شامل مسابقات، موسیقی و اهدای جوایز و ... اجرایی گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.