شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶

آیت‌الله رمضانی در جمع انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

انسان بدون معنویت به پوچ گرایی می رسد

انجمن علمی

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افراط و تفریط در ساحت طبیعت مذموم است بیان کرد: افرلط و تفریط در ساحت معنویت نیز نکوهیده است.

به گزارش مفدا گیلان، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: انسان باید نفس خود را تربیت کند و بعد از آن است که زندگی صحیح را تجربه خواهد کرد و شیرینی آن را خواهد چشید و در غیر ابن صورت انسان بدون معنویت، به پوچ گرایی می رسد.

آیت الله رضا رمضانی گیلانی عضو مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در اولین همایش فصل نو، فصل نشاط علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه انسان از دو ساحت طبیعت و فطرت برخوردار است اظهار داشت: بین ساحت طبیعت و ساحت فطرت باید تعامل برقرار باشد و عقیده برخی که این دو در تعارض هستند مردود هست.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ ادامه داد: طبیعت انسان که همان بعد جسمی و مادی انسان است در علوم تجربی مورد بررسی قرار می‌گیرد و طبیعت یک سری اقتضائات مخصوص به خود را دارد، اما وجود انسان یک ساحت دیگری در ورای عالم مادی دارد که حقیقت جویی، میل به فضیلت و به تعبیر شهید مطهری گرایش های مقدس از نوع این ساحت دوم است که از آن به معنویت و فطرت یاد می‌کنند.

وی افزود: این باور غلط است که با علم نیازی به دین نخواهیم داشت، بلکه با وجود علم، فطرت و معنویت تقویت خواهد شد.

آیت الله رمضانی گفت: از سویی بحث معنویت محدود به ادیان ابراهیمی نیست بلکه در ادیان غیرابراهیمی و مشرب های غیر الهی نیز وجود دارد.

وی بیان کرد: ما معتقدیم که این دو ساحت باید در تعامل با هم باشند و البته طبیعت در کنترل معنویت باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه افراط و تفریط در ساحت طبیعت مذموم است اظهار کرد: افراط و تفریط در ساحت معنویت نیز نکوهیده است.

وی ادامه داد: انسان باید نفس خود را تربیت کند و بعد از آن است که زندگی صحیح را تجربه خواهد کرد و شیرینی آن را خواهد چشید و در غیر ابن صورت انسان بدون معنویت، به پوچ گرایی می رسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.