شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱

در ادامه سفر یک روزه دکتر فراهانی از دانشگاه علوم پزشکی دزفول

نشست دکتر فراهانی با نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

نمایندگان کانون‌های فرهنگی و تشکل‌ بسیج دانشگاه به بیان مطالبات و نیازهای خود پرداختند

نشست دکتر فراهانی با دبیران کانون‌های فرهنگی دزفول

در ادامه سفر یک‌روزه دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی دزفول، روز پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه نمایندگان کانون‌های فرهنگی و تشکل بسیج این دانشگاه با معاون وزیر دیدار و گفتگو کردند،

به گزارش مفدا دزفول٬ نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول، طبق برنامه سفر، در قالب نشستی جداگانه با دکتر فراهانی مشکلات و خواسته‌های صنفی و رفاهی خود را با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح کردند و خواستار ساماندهی وضعیت کانون‌های خود شدند.

امیرحسین نسیم دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی دزفول، محمد جواد نیسی دبیر کانون قرآن و عترت، سروش رومزپور دبیر کانون موسیقی، مهدی سیاحیان پور دبیر کانون شعر و ادب، شهرزاد ممتازان دبیر کانون خیریه مهرآفرین، فاطمه زارعیان دبیر کانون‌ هنرهای نمایشی انعکاس و مدیر مسئول نشریه سایه روشن و همچنین فاطمه پورطالب دبیر کمیته سفیران جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و سردبیر نشریه سایه روشن در این نشست هرکدام به صورت جداگانه گزارشی از وضعیت کنونی کانون‌های خود ارایه دادند و خواستار تامین اعتبار برای افزایش سطح کیفی وضعیت کانون‌های خود شدند.

نبود یک کارشناس ثابت فرهنگی در کانون قرآن و عترت دانشگاه و تغییرات مداوم کارشناسان، نبود فضای فیزیکی جهت استقرار اعضای کانون‌ها و نبود هماهنگی مناسب میان معاونت پژوهشی و فرهنگی و کمبود نیروی متخصص کارآمد به خصوص در بعد فرهنگی، کمبود فضای لازم جهت فعالیت کانون‌های فرهنگی و اینکه کانکس‌ها برای فعالیت کانون‌ها در شان دانشجویان نیست از جمله مسائل و  مواردی بود که نمایندگان کانون‌های فرهنگی این دانشگاه با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح کردند.

رومزپور دبیر کانون موسیقی دانشگاه در این نشست با بیان این که مجوز تشکیل کانون موسیقی در این دانشگاه داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: نگاه منفی نسبت به موسیقی در بین مسئولان دانشگاه وجود دارد.

همچنین مهدی سیاحیان دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه با بیان اینکه کارشناسان در بحث کانون‌ها، افرادی متخصص نیستند، گفت: کمبود بودجه فرهنگی و عدم قدردانی صحیح از فعالان فرهنگی از جمله مشکلاتی است که این کانون با آن مواجه است.

در ادامه  شهرزاد ممتازان دبیر کانون خیریه مهرآفرین دانشگاه علوم پزشکی دزفول، با بیان اینکه هدف اصلی کانون کمک به دانشجویان نیازمند است، خاطرنشان کرد: دانشگاه بودجه‌ای برای این قضیه در نظر نگرفته است.

همچنین فاطمه زارعیان دبیر کانون‌های هنرهای نمایشی انعکاس با اشاره به اینکه روند تشکیل کانون و تایید شدن آن در دانشگاه زمان بر است، گفت: قدردانی شایسته‌ای از فعالان فرهنگی نمی‌شود.

در ادامه و پس از دیدار نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه با معاون وزیر، نشست نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست مندول نژاد نماینده کانون بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در دیدار کوتاه با دکتر فراهانی به بیان مطالبات، نیازها و خواسته‌های این تشکل در دانشگاه خود پرداخت.

مندول نژاد با بیان اینکه تنها تشکل بسیج دانشجویی در این دانشگاه فعال است، گفت: بسیج دانشجویی در این دانشگاه سال ۹۱ شروع به کار کرد و خوشبختانه امروزه ۴ پایگاه داریم.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم فعالیت‌های بسیج در راستای برنامه های معاونت فرهنگی و دانشجویی باشد، اظهار کرد: ما گوش به زنگ ولایت هستیم و در چهارچوب ولایت عمل می‌کنیم. تاکید مقام معظم رهبری بر فعالیت بسیج در دانشگاه‌هاست. ضمن اینکه اردوی تشکیلاتی از فعالیت‌های خوب بسیج دانشگاه علوم پزشکی دزفول است و ما تلاش کردیم جدا از تفکرات و عقاید، از همه دانشجویان در برگزاری اردوها استفاده کنیم. 

فراهانی در نشست با نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر اینکه بسجیان از زمان انقلاب و جنگ محبوب ترین‌ها نزد مردم هستند‏، گفت: بسیج دانشجویی باید نزد دانشجویان محبوب باشد. بسیج باید دنبال حمایت و هدایت باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.