شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱

با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت؛

اهدای نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران به وزیر بهداشت تایلند

وزیر بهداشت تایلند

وزیر بهداشت عمومی تایلند از موزه ملی تاریخ پزشکی ایران بازدید کرد و نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران را دریافت کرد.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، پروفسور پیاساکول، وزیر بهداشت عمومی تایلند و هیأت همراه ضمن بازدید از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی در ناهار کاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه شرکت کردند.

وزیر بهداشت عمومی تایلند روز جمعه ۱۸ اسفند ۹۶ با استقبال دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت و دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران وارد موزه ملی تاریخ علوم پزشکی شد و با دانشگاه علوم پزشکی تهران آشنا شد.

در این نشست توانمندی‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ویژه در حوزه جذب و آموزش دانشجویان خارجی نیز تشریح شد.

سپس پروفسور پیاساکول و هیأت همراه با حضور دکتر کریمی، رئیس دانشگاه از بخش‌های مختلف موزه بازدید و امکان آشنایی با بخشی از ظرفیت‌های تاریخ علوم پزشکی ایران را به دست آوردند.

در ادامه، ناهار کاری وزرای بهداشت دو کشور و رئیس دانشگاه با حضور مدیران و معاونان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

دکتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزیر بهداشت در خصوص مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده طی این دیدار گفت: تایلند نخستین کشور جهان سومی است که به پوشش همگانی سلامت دست ‌یافته و در همین راستا وزارتخانه‌های دو کشور از قبل همکاری‌های مشترک متعددی را با یکدیگر داشته‌اند.

وی افزود: در این ملاقات همکاری در زمینه کنترل هزینه‌ها با توجه به اینکه بودجه‌های حوزه‌های سلامت و بهداشت در اغلب نقاط جهان تکافوی هزینه‌های این بخش را نمی‌کند، مورد تأکید قرار گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت ارزیابی تکنولوژی های سلامت و آموزش گروه‌های درمانی با همکاری مشترک برای اقدامات بهداشتی را از دیگر زمینه‌های توافق شده عنوان کرد.

حریرچی همچنین از بحث و بررسی پیرامون چگونگی مدیریت منابع مالی کشورها در حوزه بهداشت و درمان در این ملاقات خبر داد.

دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز دیدار با وزیر بهداشت عمومی تایلند را زمینه‌ساز آشنایی با سیستم نظام آموزش عالی این کشور دانست و بیان داشت: با توجه به اینکه پروفسور پیاساکول نزدیک به یک دهه ریاست بهترین دانشگاه تایلند را برعهده داشته، امیدواریم تعاملات علمی با این کشور وارد مرحله جدیدی شود.

وی از انجام تعاملاتی با مسئول آموزش عالی پزشکی تایلند خبر داد و گفت: مذاکراتی در راستای تبادلات دانشگاهی و انجام پروژه‌های مشترک انجام شد.

در انتهای این مراسم، نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط دکتر کریمی، رئیس دانشگاه به پروفسور پیاساکول اهدا شد.

همچنین به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر، هدایایی توسط وزیر بهداشت به دو نفر از بانوان هیأت وزارت بهداشت عمومی تایلند اعطاء شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.