شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

دبیر فنی سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

حضور ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی در سومین المپیاد ورزش های همگانی، ثبت رکورد جدید برای وزارت بهداشت

پوستر سیزدهمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر علوم پزشکی

دبیر فنی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: حضور ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی در این رویداد بزرگ ورزشی، ثبت رکورد جدیدی برای وزارت بهداشت رقم زد.

دبیر فنی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: حضور ۴۷ دانشگاه علوم پزشکی در این رویداد بزرگ ورزشی، ثبت رکورد جدیدی برای وزارت بهداشت رقم زد.

جعفر حبیبیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا گفت: وقتی ایده ورزش‌های همگانی  به دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی دانشجوئی وزیر پیشنهاد شد کمتر کسی فکر می‌کرد در طی دو سال ، سه المپیاد ورزشهای همگانی در وزارت بهداشت آن هم با ۴۷ دانشگاه برگزار شود.بسیار خوشحال هستیم از اینکه حمایت همه جانبه معاونت فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت موجب آن شد تا بتوانیم مشارکت اکثریتی دانشجویان را علاوه بر بخش قهرمانی در بخش همگانی نیز داشته باشیم و طبیعتا همراهی و همکاری و همدلی مدیران تربیت بدنی دانشگاههای علوم پزشکی کشور هم مزید بر علت شد تا با تلاش بی وقفه در طی مدت زمان کوتاه ورزش همگانی جایگاه ویژه‌ای در میان دانشجویان پیدا کند و امروزه شاهد حضور پر رنگ این دانشجویان به همراه دانشگاه‌های خود در مسابقات هستیم.

وی یادآور شد: سومین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امسال  با ده رشته ورزشی طناب زنی ، طناب کشی ، دارت ، پله نوردی ، فریز بی ، آمادگی جسمانی ، روبیک ، داژبال ، لیوان چینی ، فوتبال رو میزی با ۸۰۰ ورزشکار ، ۲۰۰ مربی و سرپرست و ۱۵۰ داور طی ۵ روز در خزر آباد ساری به میزبانی وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد که در این راستا سعی و تلاش شد با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و همکاران دانشگاه‌ها ، بهترین شرایط جهت برگزاری این المپیاد فراهم شود.

دبیر فنی المپیاد خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه تدابیر لازم بعمل آمد تا با همکاری فدراسیون ورزش های همگانی در خصوص اعزام تیم های داوری و همچنین کمک صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه علوم پزشکی مازندران المپیاد متفاوتی را داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به حداقل زمان ، برگزاری سومین المپیاد ورزش های همگانی ، انتخاب مسئولان انجمن رشته های ورزشی ، برگزاری جلسات هماهنگی ، انتخاب کادر اجرائی و فنی ، فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم پیش بینی سالن های ورزشی ، جلسات قرعه کشی رشته های ورزشی ، مراسم افتتاحیه ، اسکان، تغذیه، ، ایاب ذهاب ورزشکاران ، استخراج نتایج ، مراسم اختتامیه و توزیع مدال در دستور کار قرار گرفت و توانستیم با کمک همه عزیزان بصورت خیلی خوب شاهد اجرای موفق آن باشیم.هر چند در کار بزرگ اشکالاتی هم بوجود می‌آید که امیدواریم در برنامه های آینده شاهد آن نباشیم. نکته قابل توجه در این المپیاد افتتاحیه آن بود که با توجه به زمان و برنامه های تدارک دیده شده بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

حبیبیان افزود: نکته مهم دیگر  این المپیاد در اختیار داشتن سالن‌های ورزشی جدید دانشگاه علوم پزشکی مازندران بود که کمک کرد برای نخستین بار سالن اجاره ای برای مسابقات ورزشی نداشته باشیم. همچنین با توجه به بالا بودن  سطح مسابقات در اکثر رشته ها و نزدیک بودن رقابت ها شاهد هیچ گونه اعتراضی از طرف تیم ها در خصوص برگزاری ، محل مسابقات و داوری ها نداشتیم.نکته بسیار مهم اینکه در سومین المپیاد ورزش های همگانی ، دانشگاهها با تیم‌های قویتری حضور پیدا کردند و معلوم بود که در رشته های مختلف حسابی کار کرده بودند و از بهترین مربیان در کنار تیم ها استفاده کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه نسبت به دوره های قبلی به لحاظ اسکان، دانشجویان رضایتمندی بهتری داشتند، گفت: از اینکه برای سومین بار متوالی المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور در خزرآباد ساری برگزار شد، خوشحالیم.

حبیبیان افزود: تاکنون ۱۳ المپیاد قهرمانی برگزار شد  و سه المپیاد همگانی و اینکه ورزش همگانی یک نهال سه ساله است و چه جایگاهی در میان دانشجویان و دانشگاههای علوم پزشکی پیدا کرده را باید از دانشجویان و مدیران تربیت بدنی پرسید ولی به نظر بنده ورزش همگانی پایه و اساس ورزش قهرمانی است و باید تلاش کنیم در هر دو بعد همگانی و قهرمانی پیشرفت داشته باشیم و هر چند در این باره تلاش کنیم به هدف خود که حضور و مشارکت اکثریتی دانشجویان عزیز است، نزدیکتر خواهیم شد.

وی گفت: باید نگاه به امر ورزش را در مسئولان تقویت کرد، باید مسئولان حمایت خود را نسبت به فعالیت‌های ورزشی بیشتر کنند. باید با تشکیل کارگاه‌های آموزشی ، تشکیل انجمن های ورزشی ، ارائه تخصصی واحدهای تربیت بدنی ، تهیه امکانات و تجهیزات ، ساختن سالن های ورزشی، دسترس کردن اماکن ورزشی ، شرکت در مسابقات و المپیادها و اعزام تیم های منتخب به مسابقات برون مرزی را در دستور کار قرار داد تا بتوان دانشجویان را جذب فعالیت‌های ورزشی کرد.

دبیر فنی سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی کشور گفت: به دانشجویان که در این المپیاد و فعالیت‌های ورزشی مشارکت دارند تبریک و خدا قوت می‌گوییم و برای آنهایی که به هر دلیل نتوانسته اند به تیم‌های دانشگاه خود کمک کنند و یا در فعالیت های بدنی در نظر گرفته شده شرکت کنند توصیه می‌کنم که در اولین فرصت اقدام کنند تا اولا برای حفظ و ارتقای سلامتی خود گامی برداشته ، ثانیا جامعه اسلامی به توانایی شما جوانان آینده ساز نیاز مبرم دارد پس بیاییم دقایقی از وقت خود را مدیریت کرده و به ورزش اختصاص دهیم و فرهنگ ورزش کردن را عمومی و گسترش دهیم. شما دانشجویان عزیز به عنوان متولیان سلامت جامعه باید از پیشگامان برنامه های ورزشی باشید.

وی گفت: در پایان از دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر ، دکتر عطوف مدیر کل دانشجویی وزارت ، دکتر موسوی ریاست دانشگاه مازندران ، دکتر حق شناس معاون فرهنگی دانشجویی مازندران ، دکتر کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت ، مهدی مقدم منش رئیس اداره ورزش قهرمانی وزارت بهداشت ، آقای حسینی رئیس دفتر  و مدیراجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همکاران معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و تربیت بدنی ، مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ، کادر اجرائی و فنی ، مربیان ، سرپرستان ، ورزشکاران اورژانس دانشگاه مازندران و مدیریت صندوق رفاه دانشجویان به خاطر حمایت ها و همکاریها تقدیر و تشکر می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.