شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱

مسئول بسیج دانشجویی در گفتگو با مفدا:

۱۲۰ نفر از دانشجویان دختر در قالب "راهیان نور" به مناطق جنوب کشور سفر کردند

سبحان مصدقی/لرستان

امروز ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۶ دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی کشور به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شدند.

 به گزارش مفدا لرستان، ۱۲۰ نفر از دانشجویان دختر امسال در قالب "راهیان نور" به مناطق جنوب کشور سفر کردند.

سبحان مصدقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با گفتن این خبر، در مورد چگونگی این سفر راهیان نور در گفتگو با مفدا گفت:‌ طبق معمول سایر برنامه‌ها این برنامه هم باید در جلسه ی شورای فرهنگی تصویب می شد،  بعد از اینکه در جلسه مطرح شد و با ظرفیت ۲۴۰ نفر موافقت شد.

مسئول راهیان نور در بسیج روند اجرایی را شروع کردند (ثبت‌نام چهره به چهره و پیدا کردن طراح برای بنر و پوستر برنامه و ... )، ثبت نام از اواخر دی ماه شروع شد و با توجه به اینکه اون موقع دانشجو ها درگیر امتحانات بودند استقبال خیلی چشمگیر نبود ولی بعد از امتحانات و با تلاش اعضا تعداد ثبت‌نامی‌ها افزایش پیدا کرد و تعداد ثبت‌نامی‌ها برابر با ظرفیت مشخص شده بود، به رغم تمام تلاش‌ها به دلیل اینکه اردو تقریبا وسط هفته بود بخش قابل توجهی از دانشجوها به خاطر غیبت‌ها انصراف دادند.

وی افزود: این اردو از امروز ۱۹ اسفندماه به مدت ۴ روز به سرپرستی خانم انصاری برگزار خواهد شد ولی مسئولیت کلی با برادران است، سبحان مصدقی هدف از برگزاری چنین اروهایی را ترویج فرهنگ مقاومت، روحیه ایثارگری و آشنایی با شهدا اعلام کرد.

ایشان در پاسخ سؤال خبرنگار مفدا بسیج را در یک جمله اینگونه تعریف کرد: نیروهای خودجوش مردمی با دغدغه‌ی حفظ و حراست از انقلاب اسلامی.

این فعال بسیجی در پایان مهمترین خصیصه یک بسیجی را از خود گذشتگی در راه اعتلای انقلاب تحت امر ولی امر مسلمین جهان برشمرد.

مصدقی دانشجوی رشته تغذیه است و از دی‌ماه ۱۳۹۵ مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان را عهده‌دار است.

گفتنی است اردوی برادران در تاریخ هفتم تا دهم همین ماه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.