شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

رئیس دانشکده پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا؛

دانشجویان بایستی در تمامی ابعاد زندگی به خوبی ایفای نقش کنند/ ایمان و توکل به خدا، حس نوع دوستی،پرورش اخلاق،تعلیم و تربیت برای همه اقشار جامعه به خصوص دانشجویان حائز اهمیت است

مصاحبه مفدا فسا

به مناسبت بزرگ روز میلاد دردانه عالم،حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن، خبرنگاران مفدا به سراغ یکی از بانوان موفق دانشگاه رفتند و با هم به گفتگو نشستند. دکتر ژیلا فریدونی رییس دانشکده پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا به داشتن اخلاق حرفه ای در همه ابعاد زندگی اشاره داشت.

به گزارش مفدا- فسا:

به مناسبت  میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن، خبرنگاران مفدا با یکی از بانوان موفق دانشگاه،  دکتر ژیلا فریدونی رییس دانشکده پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا به گفتگو نشستند.

متن مصاحبه به شرح ذیل می باشد :

بسمه تعالی

خبرنگار مفدا:

سلام و عرض ادب خدمت شما،   لطفا مختصری از زندگی نامه خودتان را برای مخاطبین ما بفرمایید.

دکترفریدونی :

 بسم الله الرحمن الرحیم

 فریدونی هستم متولد سال ۱۳۴۷.  بنده سال ۱۳۶۵ در رشته کاردانی پرستاری وارد دانشگاه شدم و سپس طرح نیروی انسانی را در زاهد شهر گذراندم و بعد از آن در رشته کارشناسی ناپیوسته پرستاری تحصیلاتم را شروع کردم و سپس در بیمارستان دکتر علی شریعتی استخدام شدم. در بهمن ماه همان سال کارشناسی ارشد پرستاری در گرایش داخلی جراحی را ادامه دادم و بعد از آن در طی سال های ۷۶ تا ۷۹ سمت سوپروایزر آموزشی بیمارستان شریعتی و مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی فسا را به عهده داشتم. از سال ۷۹ به عضویت هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا پیوستم و در آنجا مشغول فعالیت شدم و بعد از آن ریاست دانشکده پرستاری را عهده دار شدم و نهایتا در بهمن ۸۷ در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شدم و بعد از اتمام این دوره مجددا در سمت ریاست دانشکده پرستاری در خدمت شما هستم.

خبرنگار مفدا :

بی شک شما که مدارج علمی را به نحو احسن پشت سر گذاشتید، قطعاً در وهله اول یک انسان وقت شناس و یک دانشجوی موفق بوده اید، به نظر شما دانشجو ها باید به چه نکاتی توجه بیشتری داشته باشند؟

دکتر فریدونی :

من فکر می کنم، چیزی که دانشجویان باید در تمام شرایط مد نظر داشته باشند، ایمان و توکل به خدا، حس نوع دوستی، پرورش اخلاق، تعلیم و تربیت هست که این نکات برای همه اقشار جامعه به خصوص دانشجویان حائز اهمیت است، بنابراین به نظر من اگر دانشگاه باعث پرورش یک انسان شود، مهم تر از این است که یک جانبه و فقط در بعد علمی یک انسان را رشد دهد.

خبرنگار مفدا :

از آن جایی که کمیته مفدا یک کمیته دانشجویی است و مخاطب آن بیشتر، دانشجو ها هستند، یک خاطره از دوران دانشجویی یا دوران فعالیت خودتان برای مخاطبان ما بفرمایید.

دکترفریدونی :

من به یاد دارم که، ابتدای جنگ ایران و عراق، ما به تازگی دوره کاردانی را شروع کرده بودیم، شاید خیلی از کار ها را بطور دقیق نمی دانستیم، ولی احساس مسئولیت خیلی زیادی داشتیم و در همین حین ما در بیمارستان نمازی شیراز مجروحین جنگی را مورد مداوای ابتدایی قرار می دادیم و حتی شماره تماس خانواده هایشان را می گرفتیم و به آن ها اطلاع می دادیم.

خبرنگار مفدا :

با توجه به اینکه این ایام مقارن با میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن می باشد و اکثریت دانشجویان دانشگاه ما از بانوان هستند، شما به عنوان یک زن موفق چه توصیه ای به این قشر از دانشجویان دارید؟

 و در مورد این نکته که خیلی از افراد جامعه تحصیل کردن و شاغل بودن زن را با خانه داری در منافات میبینند، شما در این خصوص چه نظری دارید؟

دکتر فریدونی :

در وهله اول دانشجویان بایستی به تمامی جوانب زندگی توجه داشته باشند و در تمامی ابعاد زندگی به خوبی ایفای نقش کنند و اگر مسئولیتی می پذیرند، چه به عنوان دانشجو و چه به عنوان همسر بایستی بتوانند به خوبی وظیفه خود را انجام دهند، و از نظر بنده هیچ گونه منافاتی بین شاغل بودن و همسر داری وجود ندارد و این نقش ها با هم، قابل مدیریت هستند و حتی کسانی که وارد نقش های اجتماعی می شوند، بر حسب  تجاربی که بدست می آورند، مدیریت زمان بهتری دارند و دلسوزانه در وقت هایی که در منزل هستند از اعضای خانواده مراقبت میکنند.

خبرنگار مفدا :

از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید، سپاسگزاریم، موفق و پیروز باشید.

دکتر فریدونی :

من هم از شما سپاسگزارم و برای شما آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

خبرنگاران مفدا:

آقایان علی اطمینان و مهرشاد راد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.