شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴

انجمن علمی پزشکی نوین برگزار کرد؛

دومین گردهمایی کنفرانس TEDMED در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

تی اد می

دومین گردهمایی کنفرانس #TEDMED در راستای همقدم شدن با علم روز دنیا و بیان تازه‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت توسط انجمن علمی پزشکی نوین در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

به گزارش مفدا اردبیل٬ دومین گردهمایی کنفرانس #TEDMED در راستای همقدم شدن با علم روز دنیا و بیان تازه‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت توسط انجمن علمی پزشکی نوین در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد که با استقبال پرشور مسئولین ، اساتید و دانشجویان همراه بود.

 عابدی اصل دبیر این کنفرانس گفت: این کنفرانس علمی معتبر جهانی که فقط دو روز در سال در مرکز TEDMED واقع در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود با دعوت از تمام دانشمندان جهان در حوزه سلامت تازه‌های تحقیقاتی را مورد بحث قرار می‌دهد. هدف ما از برگزاری این گردهمایی به روز رسانی اطلاعات و حرکت به سمت تحقیقات کاربردی است.

قابل ذکر است این کنفرانس در ١٢١ دانشگاه معتبر جهان در ٨٠ کشور پخش می‌شود که انجمن علمی پزشکی نوین نیز از طرف دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بعد از حدود یک سال مکاتبه، مجوز پخش این کنفرانس را دریافت کرده بود.

 در این کنفرانس جهت فهم بهتر مطالب توسط دانشجویان از اساتید برجسته دانشگاه استفاده شد که می‌توان به دکتر حسینی اصل ، دکتر عطالو، دکتر ابراهیمی، دکتر آذرکلاه و دکتر ایرانی جم اشاره کرد.

 همچنین در راستای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم از آقای دکتر حسین نژاد ریاست مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دعوت به عمل آمد تا در این خصوص سخنرانی نمایند. 

 عابدی اصل ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه خصوصا معاونت محترم دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جناب آقای دکتر بهروز دادخواه ابراز امیدواری کرد در آینده با حمایت‌های مسئولین ، شاهد اجرای برنامه‌های علمی مشترک با کشورهای معتبر و توسعه یافته در اردبیل باشیم.

همچنین در این برنامه  شفیع شفیعی، مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل در دومین کنفراس علمی TED MED  در دانشگاه علوم پزشکی سخنرانی کرد.

وی گفت: از اینکه فضایی بوجود آمده که انجمن‌های علمی دانشجویی در عرصه مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی فعالیت می‌کنند جای بسی تقدیر و افتخار است.

شفیعی در ادامه گفت :خوشبختانه استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها بعنوان یک ضرورت برای همه اهمیت پیدا کرده و روز به روز شاهد مشارکت این نهادهای مدنی در فعالیت‌های مختلف هستیم. 

وی افزود: انجمن علمی پزشکی نوین تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با برگزاری این همایش مهم توانسته جمع کثیری از دانشجویان رشته‌های پزشکی را با آخرین ایده‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی جهان آشنا نموده و این نوید امید بخشی برای بروز شدن کسب دانش در دانشگاه و رشد و توسعه و تعالی جامعه می‌تواند باشد.

 در انتهای این کنفرانس به مناسبت روز مادر و در راستای احترام به خون شهدا ، از مادر شهید مدافع حرم علی سیفی نیز تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.