شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

دانشجوی نمونه دانشگاه در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه:

مسئولین دانشگاه از دانشجوهای نخبه در سطح دانشگاه حمایت کنند/موانع پیش روی دانشجویان نخبه را مرتفع کنند

صادقي گندماني

دکتر حمیدرضا صادقی گندمانی دانشجوی نمونه کشوری در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه با بیان اینکه مسوولین دانشگاهی می‌توانند از دانشجویان نمونه و نخبه به عنوان مشاور بهره بگیرند اظهار امیدواری کرد روزی برسد که ملاک ارزیابی دانشجویان نخبه فقط ضریب تاثیر(impact factor) مقالات چاپ شده در مجلات نباشد و ببینند کدام تحقیق و مقاله دردی از جامعه(context) درمان می‌کند .

به گزارش مفدا کاشان، دکتر حمیدرضا صادقی گندمانی دانشجوی سال چهارم دکتری آموزش پرستاری یکی از دانشجویان نمونه معرفی شده وزارت بهداشت است که در بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در بین سیزده دانشجوی نمونه وزارت بهداشت در مقطع دکتری تخصصی به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی کاشان انتخاب و معرفی شد. در ادامه گفتگوی مفدا کاشان با  این دانشجو نمونه را می‌خوانید.

مفدا کاشان: در ابتدا خودتان را معرفی کنید و در مورد رزومه تحصیلی خود توضیح دهید؟
بنام خدا. ضمن عرض سلام و ادب  خدمت شما و خوانندگان محترم این مصاحبه، حمیدرضا صادقی گندمانی هستم، دانشجوی سال چهارم دکتری آموزش پرستاری، مقطع کارشناسی پرستاری را در دانشکده پرستاری بروجن گذراندم و در سال ۱۳۸۹ دانشجوی نمونه کشوری شدم و بلافاصله در مقطع کارشناسی ارشد مراقبت ویژه با رتبه ۱۳ در دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۰ پذیرفته شدم ولی با توجه به این که یک سهمیه بدون آزمون هم داشتم تغییر گرایش دادم و در گرایش داخلی جراحی مشغول ادامه تحصیل دادم و در  سال ۱۳۹۳ پس از فارغ التحصیلی بلافاصله در مقطع دکتری آموزش پرستاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدم. 


مفدا کاشان: لطفا کمی در مورد فعالیت های علمی و پژوهشی، فرهنگی خود توضیح دهید؟
از نظر علمی در هر سه مقطع هم جزو دانشجویان استعداد درخشان بودم. در هجدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری مقام شایسته تقدیر کشوری، در هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور مقام چهارم کشوری(شایسته کشوری) را کسب کردم و در ضمن مدرس بخش جانبی المپیاد نیز بودم. 
از نظر پژوهشی دبیر علمی کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور بودم. از جمله سایر افتخاراتم هم می توانم به مواردی از قبیل پژوهشگر برجسته کشوری در سال ۱۳۹۵، ثبت دو اختراع در زمینه تجهیزات پزشکی و گیاهان داروئی در اداره مالکیت صنعتی و ثبت اختراع، انتشار بیش از سی مقاله‌ی علمی در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های نمایه شده در ISI و Pubmed، مجری و همکار بیش از ۵ طرح تحقیقاتی مصوب دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ۶ طرح در سایر دانشگاه ها، تالیف و ترجمه بیش از ۱۰ کتاب در زمینه آموزش پرستاری، عضویت در بنیاد ملی نخبگان تا آخر مهرماه ۱۳۹۶ اشاره کنم یعنی تا اخر ترم ۵ و در ترم شش و هفت هم تعدادی مقاله isi و کتاب به موارد فوق اضافه شد. 
در عرصه‌ی فعالیت‌های فرهنگی مواردی از قبیل کسب مقام اول در رشته داستان نویسی دانشجویان در مرحله دانشگاهی در بیستمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، مقام سوم در رشته فیلم کوتاه و فیلنامه نویسی دانشجویان در مرحله دانشگاهی در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور،  مقام سوم رشته پویانمایی در مرحله دانشگاهی هشتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور می تونم اشاره داشته باشم. همچنین بنده عضو فعال بسیج و  هلال احمر  نیز هستم. 


مفدا کاشان:کدام جنبه از انتخابتان را به عنوان دانشجوی نمونه کشوری بیشتر دوست دارید و نقش دبیرخانه دانشگاه علوم پزشکی کاشان را در انتخاب و معرفی شما به مرحله کشوری چگونه ارزیابی می کنید؟
بخش فرهنگی را بیشتر دوست دارم. بویژه حضور در جمع دانشجوهای بسیجی را که بی ریا و صادقانه همیشه در جهت مرتفع کردن مشکلات جامعه در همه ی زمینه ها فعالیت قابل توجهی دارند. بهترین و دلچسب ترین آیتم هم از نظرم حضور در اردوهای جهادی در سال جاری بود که در دو تا از روستاهای استان مرکزی با برادران بسیجی دانشگاه حضور پیدا کردیم البته مدت زمان حضور من محدود بود ولی واقعا فرصت خیلی خوبی بود .در خصوص نقش دبیرخانه دانشگاهی باید عرض کنم انتخاب بنده حاصل فعالیت تیمی دوستان خوبم در معاونت فرهنگی دانشجویی، معاونت پژوهشی و حتی آموزشی دانشگاه بوده که جا دارد از همه این عزیزان تشکر کنم.


مفدا کاشان: برنامه های آتی شما به عنوان دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان چیست؟
در حال حاضر که درگیر فاز اجرای پایان نامه ام هستم. همچنین برنامه ریزی برای استفاده از تسهیلات فرصت مطالعاتی خارج از کشور نیز از برنامه های آتی تحصیلی ام  می باشد.


مفدا کاشان: انتظارات و پیشنهادات خود را مطرح نمائید؟
انتظار میرود که مسئولین دانشگاه  از دانشجوهای نخبه در سطح دانشگاه حمایت کنند و موانع پیش روی دانشجویان نخبه که بعضا اتفاق میفتد را مرتفع نمایند تا دانشجویان انگیزه  کار کردن در حوزه های مختلف را پیدا کنند. پیشنهاد میدهم  که مسئولین دانشگاه از دانشجویان نخبه و تحصیلات تکمیلی بعنوان مشاور بهره بگیرند و از پیشنهادات آنها با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بهره بگیرند. امیدوارم روزی برسد که ملاک ارزیابی دانشجویان نخبه فقط ضریب تاثیر(impact factor) مقالات چاپ شده در فلان مجلات نباشد و ببینند کدام تحقیق و مقاله دردی از جامعه(context)  درمان میکند.

صحبت و حرف پایانی

در پایان برخود لازم می دانم از  همکاری و مساعدت های دکتر کوچکی ریاست محترم  دانشگاه و همچنین  استاد فرهیخته ام دکتر گیلاسی و هیئت همراه  جهت حضور در مراسم تجلیل از بنده در بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری و ارج نهادن به برگزاری چنین مراسمی کمال تشکر و قدردانی را به عمل آورم و سلامتی این عزیزان و همکارانشان را از خداوند متعال مسئلت نمایم. بدون شک همکاری خالصانه و دلسوزی مسئولین متعهد موجب دلگرمی اینجانب و سایر دانشجویان جهت ورود به میدان رقابت در عرصه های علمی، پژهشی و فرهنگی  و افتخارآفرینی در سطح کشور در آینده ای نه چندان دور  خواهد شد.    
همچنین از زحمات بی شائبه و شبانه روزی  مدیر یت فرهنگی دانشگاه و همکارانشان  در فراهم نمودن فضایی سالم، رقابتی، توام با حمایت کمال تشکر و قدردانی را به عمل می آورم،  چرا که درک بالا این عزیزان نسبت به مسائل فرهنگی، خلاقیت و نوآوری، دلسوزی، جدیت و قاطعیت در امور فرهنگی باعث و حامل آن گردید تا دانشجویان هیچگاه تلاش های بی وقفه، پیگیری و سختکوشی این بزرگواران را نادیده نگیرند و همواره این عزیزان را کنار خود ببینند که برونداد این زحمات مواردی از قبیل کسب رتبه دوم در رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان، کسب ۱۴ مقام کشوری در جشنواره فرهنگی هشتم، کسب ۳ مقام کشوری در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت توسط اساتید و دانشجویان و موارد متعدد دیگر از چنین افتخارات ارزشمندی است که در این مجال نمی گنجد لذا بر خلاف نظر اهل افراط و تفریط بهتر است نقاط ضعف و قوت در کنار یکدیگر بیان شود و نباید درباره برخی حوادث نه چندان شایسته بیش از حد بزرگنمایی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.