یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰

کمیسیون‌های تخصصی شعب«مفدا» تشکیل شد

تشکیل کمیسیون های ویژه مفدا

در جریان برگزاری سومین دوره نشست سراسری مدیران شعب«مفدا» کمیسیون‌های چهارگانه مدیران با حضور ۶۰ تن از مدیران شعب تشکیل شد.

به گزارش مفدا، در جریان این نشست دو روزه که از سیزدهم اسفندماه در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی مفدا آغاز شده است، کمیسیون‌های چهارگانه شعب«مفدا» با هدف کار مطالعاتی، نظارتی و تحقیقاتی تشکیل شد.
مهدی معماری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخشی از این نشست سراسری با اشاره به اهمیت تشکیل کمیسیون های تخصصی در حوزه اطلاع‌رسانی شعب مفدا گفت: «فضای مجازی»، «چندرسانه‌ای»، «خبر» و «دانشجویی» عناوین کمیسیون‌های یاد شده هستند که مدیران مسوول شعب مفدا باید در یکی از این کمیسیون ها عضو شوند و یک نفر نیز به عنوان دبیر کمیسیون، نتایج نشست ها و اقدامات کمیسیون ها را گزارش دهد.


وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ جلسات آموزشی متعددی را با حضور فعالان مفدا برگزار می کنیم و وجود کمیسیون ها به منظور ارتقاء فعالیت های شعب ضروری است، گفت: سطح‌سنجی، استانداردسازی و سازماندهی ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی در حوزه معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی از جمله وظایف مشترک این کمیسیون‌ها است.
کار مطالعاتی نظارتی و تحقیقاتی در حوزه های یاد شده از وظایف هر کدام از کمیسیون های یاد شده است.

معماری در ادامه این نشست به شرح وظایف کمیسیون‌های یاد شده پرداخت و گفت: بررسی حضور مفدا در فضای مجازی، استانداردسازی محتوای رسانی تولید شده در فضای مجازی، رصد اخبار تولید شده و مدیریت اخبار  در رسانه‌های اجتماعی از وظایف کمیسیون فضای مجازی است.

وی در ادامه به تشریح وظایف کمیسیون چندرسانه ای پرداخت و گفت: بررسی وضعیت موجود محتوای چندرسانه ای منتشر شده در پایگاه های اطلاع رسانی مفدا، بررسی وضعیت منابع انسانی شاغل در سرویس چندرسانه ای،  بررسی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری سرویس های چندرسانه ای منتشر شده در مجموعه پایگاه های اطلاع رسانی مفدا از وظایف این کمیسیون است.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: نظارت بر محتوای کلیه اخبار تولیدی شعب مفدا، بررسی سطح کیفی مطالب منتشر شده در شعب مفدا و ارائه راهکارهای ارتقاء سطح کیفی و نظارت بر محتوا، ارتباط مستمر با مدیران مسوول مفدا در راستای برطرف کردن نقائص و مشکلات این حوزه از وظایف کمیسیون فضای خبر است.

وی در پایان به تشریح وظایف کمیسیون دانشجویی پرداخت و گفت: دیگری است که قصد داریم در آینده نزدیک تشکیل دهیم و از آنجا که پوشش اخبار دانشجویی در شعب مفدا از اهداف اصلی و اساسی مفدا است و این کمیسیون به رصد وضعیت موجود و راهکار مناسب در این حوزه خواهد پرداخت.

پس از توضیحات معماری، مدیران شعب مفدا بر حسب علاقمندی به عضویت یک کمیسیون درآمدند و در نخستین جلسه خود ضمن انتخاب نماینده کمیسیون به بحث و بررسی پیرامون اهداف تشکیل کمیسیون پرداختند.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.