یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱

نشست صمیمانه دکتر کدخدازاده با دانشجویان دانشکده تغذیه و صنایع غذایی

dr.kadkhodazadeh

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی: نشست پرسش و پاسخ شورای مدیران معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و هیأت رئیسه دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی در روز سه شنبه هشتم اسفند، با دانشجویان این دانشکده برگزار شد.

در این نشست دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر حسینی رئیس دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی، اعضای هیأت رئیسه این دانشکده و مدیران حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه وجمعی از دانشجویان فعال این دانشکده در حوزه های فرهنگی، صنفی، ورزشی و علمی حضور به هم رساندند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه :

دانشگاه جایگاهتفکر، هم اندیشی، نقد و آزاداندیشی است

در ابتدای این برنامه دکتر کدخدازاده بیان داشت: باعث افتخار بنده است که امروز در خدمت شما هستم و اطمینان دارم این دانشکده با وجود اساتیدی همچون دکتر حسینی و دیگر بزرگواران فرهیخته عملکرد قابل توجهی در حوزه دانشجویی دارد. وی اظهار داشت: این مسئله بسیار حائز اهمیت است که دانشجویان ما دانش و مهارت کافی را در رشته تحصیلی خودشان داشته باشند و این مهم با راه اندازی انجمن های علمی میسر می گردد. وی گفت: همان گونه که ما در کمیته تحقیقات دانشجویی در سطح کشور سرآمد هستیم در دیگر زمینه ها نیز باید پیشرو باشیم. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: خوشبختانه با فضای مناسبی که در دانشکده تغذیه و صنایع غذایی وجود دارد باید شما عزیزان آن را غنیمت شمارید و از آن بهره کافی را ببرید. چرا که امروزه بالا بودن دانش و آگاهی سطوح جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است که این مسأله نیز جزئی از وظایف ماست. دکتر کدخدازاده همچنین تأکید نمود: اداره امور مربوط به دانشجویان باید به خودشان سپرده شود و وظیفه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این میان، پرورش و تعالی نیروی انسانی است که بتواند در آینده خدمات ارزنده به جامعه ارائه دهد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: یکی از دغدغه های دانشجویان، مسئله اشتغال است و ما می توانیم دانشجویان را از بدو ورود وارد فعالیت ها بنماییم تا برای فعالیت در آینده، آماده شوند. وی در بخش دیگری از این برنامه اذعان داشت: کمیته تحقیقات دانشجویی و انجمن های علمی از مباحثی هستند که وزیر بهداشت نیز به آن توجه ویژه دارند لذا همان گونه که در کمیته تحققیات دانشجویی سرآمد هستیم در انجمن های علمی نیز باید پیشرو باشیم. دکتر کدخدازاده خاطرنشان ساخت: امیدوارم که با یاری یکدیگر بتوانیم شرایط لازم را برای کارآفرینان و همچنین زمینه ایجاد همکاری دانشجویان با اساتید را محقق نماییم هر چند که این مسئله به خوبی در دانشکده تغذیه و صنایع غذایی محقق شده است و در دیگر دانشکده ها نیز باید صورت پذیرد. همچنین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اخلاق گرایی و اخلاق مداری در دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه متعلق به همه دانشجویان است و فضا برای انتقادات دانشجویان نیز به خوبی فراهم است به شرطی که این انتقاد از راه صحیح و گفتمان درست صورت پذیرد و این نکته را به خاطر داشته باشید که در محیط آکادمیک با آگاهی کامل صحبت نماییم. دکتر کدخدازاده در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: کار گروهی برای به سرانجام رسیدن امور بسیار مهم است و همه باید از این موضوع استقبال نموده و این مهارت را تمرین کنند.

دکتر حسینی رئیس دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی:

دانشجویان این دانشکده ظرفیت های خوبی در زمینه های متعدد دارند

در ادامه این برنامه رئیس دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی اظهار داشت: ظرفیت خوبی در بین دانشجویان این دانشکده در زمینه های گوناگون وجود دارد و با وجود دکتر کدخدازاده، مباحث فرهنگی نیز در این دانشکده به خوبی رو به افزایش است. وی گفت: با ایجاد مرکز رشد و نوآوری در دانشکده توانستیم با همکاری دانشجویان تولید دانش، ثروت و کارآفرینی نمائیم و از این بابت جو مثبتی در دانشکده حاکم است و از این طریق توانستیم در کنار دانش، خلق ثروت نماییم. دکتر حسینی خاطرنشان ساخت: فرهنگ فن آوری در دانشکده تغذیه و صنایع غذایی، رو به تعالی است و ما می توانیم در آینده ای نه چندان دور شاهد روحیه بانشاط دانشجویان باشیم چرا که دانشجویان به فعالیت هایی می پردازند که برای آینده شان، موثر واقع می گردد..

دکتر ناصری مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه:

امیدوارم به سطوح عمیق تری از فرهنگ در دانشگاه بپردازیم

در بخش دیگری از این برنامه مدیر امور فرهنگی دانشگاه اذعان داشت: از نام بزرگ شهید بهشتی باید در جامعه استفاده نماییم و دانشگاه بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی، باید در زمینه تولید کردن و صادر کردن چهره های فرهنگی، خودکفا باشد.  وی گفت: امیدوارم بتوانیم به زودی به سطوح عمیق تری از فرهنگ در دانشگاه بپردازیم.

همچنین در این نشست دکتر پورولی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی به ارائه گزارش عملکرد این معاونت در یک سال گذشته و دکتر فرهودی رئیس مرکز رشد و نوآوری نیز به معرفی این مرکز پرداخت.

گفتنی است در بخش دیگری از این نشست دانشجویان گروه مکسان(مرکز کاربردی سازی و سامان دهی ایده های نوآوری) به معرفی محصولات خود پرداختند.

شایان ذکر است در بخش دیگری از این برنامه پانل پرسش و پاسخ با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مسئولین دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی و جمعی از مدیران حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با دانشجویان فعال حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شده و طی آن به پرسش های دانشجویان پاسخ داده شد.

دبیران صنفی، تشکل ها و کانون ها صدای دانشجویان دانشکده شدند

در این نشست مرادی دبیر شورای صنفی دانشکده، گلدوست دبیر انجمن اسلامی دانشکده، اسدی مهر دبیر انجمن ورزشی دانشکده، اسکندری مسئول بسیج دانشجویی دانشکده، خالقی نماینده بسیج دانشجویی خواهران دانشکده، نامجو معاون سیاسی بسیج دانشجویی خواهران دانشکده، قیاسی از اعضای انجمن اسلامی در این دانشکده به نمایندگی از دانشجویان به طرح موضوعاتی از قبیل: توجه ویژه تر به مقوله فرهنگ، حمایت های مالی بیشتر از فعالیت های فرهنگی دانشکده، برگزاری کرسی های آزاداندیشی،افزایش حمایت ها نسبت به دانشجویان ورزشی در این دانشکده، نهادینه شدن فرهنگ خودباوری در بین دانشجویان با برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری مسابقات کتابخوانی،کمبود بودجه تشکل ها، آزادی بیان دانشجویان، مدیریت زمان برای به ثمر رسیدن برنامه ها و... پرداختند.

گفتنی است در خاتمه این برنامه دکتر کدخدازاده از سالن غذاخوری این دانشکده، سالن ورزش، آزمایشگاه های مواد غذایی و... بازدید به عمل آورد و ضمن صرف ناهار با دانشجویان از نزدیک در جریان امکانات این دانشکده قرار گرفت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.