پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

هفته فرهنگی سه سال قبل برای اولین بار در سطح دانشگاه های کشور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز طرح ریزی و اجرا شد

فیضی

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با خبرنگار مفداتبریز عنوان کرد : هفته فرهنگی سه سال قبل برای اولین بار در سطح دانشگاه های کشور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز طرح ریزی و اجرا شد.

محمودفیضی در گفتگو با واحد تخصصی خبر مفدا تبریز از ساز و کارها و زمینه و پتانسیل های پیشرفت هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت و به تشریح طرح اجرایی سومین هفته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پرداخت.

۱- جناب آقای فیضی چرا نام این هفته "هفته فرهنگی" انتخاب شده است؟

- «هفته فرهنگی» عنوانی است که به ابتکار کانونهای دانشجویی این دانشگاه، برای اولین بار در سطح دانشگاههای علوم پزشکی کشور طراحی و سومین دوره آن در حال برگزاری است. هدف از برگزاری هفته فرهنگی؛ تقویت کارگروهی، معرفی هرچه بهتر کانونها به سایر دانشجویان به منظور جذب حداکثری، اجرای برنامه های هدفمند و خلاقانه، ایجاد فضای رقابتی به منظور افزایش کمی و کیفی برنامه های کانونها، کمک به توسعه توانمندی دانشجویان در طراحی و تولید برنامه های رقابتی و مخاطب پسند، افزایش سطح اثرگذاری کانونها در فضای فرهنگی دانشگاه می باشد، که به لطف حضرت حق، در طول این ۳ دوره، تجربیات بسیار ارزشمند و قابل توجهی حصول گردیده، و به عنوان یک «بسته فرهنگی کامل و تمام عیار»، برای دوره های بعدی و نیز سایر دانشگاهها نیز قابل ارائه و تعمیم است.

۲. ارزیابی تان از برنامه های سومین هفته فرهنگی نسبت به دوره های قبلی چیست؟

- در مقایسه با دوره های قبلی، تنوع و تعدد برنامه ها از رشد بسیار خوب و چشمگیری برخوردار است، که این نشانگر اقبال هر چه بیشتر کانونها و نیز مخاطبان نسبت به برنامه های این دوره از هفته فرهنگی دانشگاه است، اگر چه برای ارزیابی دقیق برنامه ها باید منتظر، نتایج تیم داوری باشیم، که به دقت کلیه برنامه ها را زیر نظر داشته و مداوم پایش می کنند، که نتایج آن در مراسم اختتامیه اعلام خواهد شد.

۳. کانونها تا چه حدی انتظارات  را برآورده کرده اند؟

- اگر انتظارات بنده از برنامه های هفته فرهنگی در؛ توجه به محتوا و ارزشها، خلاقیت در طراحی شکل برنامه، اعتماد سازی و مشارکت آفرینی در عمل، اثربخشی بالا با هزینه کرد مناسب، خلاصه گردد، نمره بسیار خوبی را به مجموعه کانونها خواهم داد، که نشان از رضایتمندی بالای این حقیر است. ناگفته نماند که اعلام رضایتمندی به معنی عدم توجه به خطاهای احتمالی نیست. اجرای حجم بزرگی از برنامه ها با تنگناهای مالی و محدویت زمانی، قطعا مشکلاتی را موجب خواهد شد، که کم و کیف برنامه ها را متاثر خواهد کرد. البته یکی از ویژگیهای مهم فعالیتهای دانشجویی، مهارت آموزی و تجربه اندوزی از طریق آزمون و خطا، پیش از ورود به عرصه اجتماع  است.

۴. مهمترین ویژگی یک کانون موفق از دیدگاه شما برای داشتن عملکرد موفق چیست؟

- یادگیری مداوم در کنار پرورش تفکر انتقادی با بهره گیری از تجربیات ادوار گذشته، مشورت گرایی و کارگروهی و نیز پرهیز از خودرایی و فردگرایی، استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود و داشتن تعامل سازنده با دیگر کانونها و نهادهای فرهنگی دانشگاه، داشتن جرات در ابراز توانمندی و شهامت در معرض قضاوت گرفتن، و از همه مهمتر؛ لحاظ کردن ادب و اخلاق و احترامِ درخورشأنِ فعالیتهای فرهنگی و ارزشهای انسانی و هنجارهای اجتماعی، در کنار توجه ویژه اعضای کانونها به فعالیتهای درسی اعم از آموزشی و پژوهشی، می تواند از ویژگی های یک کانون موفق باشد.

۵. سخن پایانی؟

- شور و نشاط سرشار دانشجویانِ فعال در کانونها، واقعا تماشایی است و البته انرژی بخش. امیدوارم همین روند با انرژی مضاعف در سالهای آتی نیز تکرار شده و همچنان دانشگاه ما، به عنوان یکی از دانشگاههای برتر در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی، بالندگی خود را تقویت نماید.

از تک تک دبیران کانونها و نماینده آنان، شورای ۷ نفره، اعضای شورای مرکزی، کارشناس پرتلاش کانونها و تمامی عزیزانی که در برپایی این هفته بزرگ و بیادماندنی، صمیمانه تلاش کردند، نهایت تشکر و سپاس خود را ابراز می دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.