سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰

در آخرین روز ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران؛

قهرمانی«کاپا»در مسابقات ملی مناظره با درخشش دانشجوی علوم پزشکی شیراز

ششمین دوره مسابقات مناظره

تیم دانشجویی«کاپا» متشکل از دانشجویان دانشگاه‌های استان فارس با درخشش دانشجوی علوم پزشکی شیراز موفق به کسب عنوان نخست ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان کشور شد.

به گزارش مفدا، مراسم اختتامیه ششمین دکتر مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و دکتر شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور زنان، امروز (سه شنبه) در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

در این مناظرات، ۴۸۳ تیم از ۲۵ استان و هفت دانشگاه شرکت کردند و از میان آن ها ‌۵۶ تیم به مرحله منطقه ای که آبان ماه گذشته برگزار شد، راه یافتند و از بین این ۵۶ تیم، ۱۲ تیم وارد مرحله کشوری شدند.

دانشگاه علامه طباطبایی از ششم تا هشتم اسفندماه میزبان برگزاری مرحله کشوری مناظرات بود و در این مرحله ۱۱ تیم از استانها و یک تیم از تهران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در مرحله فینال، تیم های موافق و مخالف گزاره" اظهارات متهمان اقتصادی باید علنی اعلام شود" با یکدیگر به مناظره پرداختند و تیم کاپا از فارس به عنوان مخالف گزاره، تیم دانشگاه اصفهان را شکست داد.

تیم کاپا از استان فارس در این مناظرات رتبه اول و تیم دانشگاه اصفهان رتبه دوم را کسب کردند. تیم جدال احسن از دانشگاه آزاد قزوین نیز به عنوان تیم اخلاق انتخاب شد.

امیرحسین جاجرمی‌زاده، دانشجوی دکترای عمومی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از مناظره کنندگان تیم«کاپا» در این مسابقات بود که در موفقیت این تیم نقش پررنگی داشت.

اسامی اعضای تیم«کاپا»

امیرحسین جاجرمی زاده/ داروسازی/ دکتری حرفه ای/ علوم پزشکی شیراز/ ورودی ۹۱
مریم مداحی/ مدیریت اجرایی/ کارشناسی ارشد/ دانشگاه تهران
حمید اسکندری/ حقوق خصوصی/ کارشناسی ارشد/ دانشگاه آزاد شیراز
محمدصالح انصاری/ مهندسی عمران/ کارشناسی ارشد/ دانشگاه شیراز

مهدی کاظمی خالدی، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی درباره این مرحله از مناظرات دانشجویی گفت: مرحله کشوری مسابقات حساسیت بالایی دارد و دانشجویان بعد از ده ماه تلاش به این مرحله می رسند و هر اشتباه کوچکی میتواند نتیجه را عوض کند.

وی ادامه اداد: این استرس شرایطی ایجاد میکند که باعث می شود بچه ها تلاش خیلی زیادی کنند و حتی ممکن است این استرس مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی یاد آور شد: خوشبختانه با اینکه دانشجویان دانشگاه های تهران در مرحله منطقه‌ای اکثرا حذف شده بودند، مسابقه سطح قابل قبولی داشت و اساتید از مراحل یک چهارم و نهایی این استنباط را داشتند که مسابقات نسبت به سالهای پیش پیشرفت داشته است.

کاظمی خالدی افزود: یکی از تیم هایی که به فینال راه یافت، سابقه سه بار حضور در این مسابقات را داشت و هر دو تیمی که به فینال راه یافتند بیان میکردند که با انگیزه و علاقه در این مسابقات شرکت کردند و بحث جایزه از انگیزه های کم اهمیت تر آنان بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: دانشجویان چون ذات مسابقات مناظره را درک کرده اند، خوشبختانه خیلی بهتر تمرین و مناظره می کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.