سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵

زرین:

نفرات برتر بخش موسیقی هشتمین جشنواره سیمرغ جزء بهترین خوانندگان کشور خواهند شد

خوانندگان پاپ جشنواره فرهنگی هشتم

دبیر تخصصی بخش موسیقی نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با اشاره به اینکه پیشنهاد ارائه آلبوم نفرات برگزیده با لوگو جشنواره در فضای مجازی را برای حمایت از این افراد در حوزه موسیقی مطرح کردیم گفت: نفرات برتر بخش موسیقی هشتمین جشنواره سیمرغ(جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت) جزء بهترین خوانندگان کشور خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، بابک زرین، دبیر تخصصی بخش موسیقی نهمین جشنواره سیمرغ درباره نقاط قوت و ضعف جشنواره گفت: سال گذشته به دلیل اضافه کردن موسیقی پاپ استقبال بسیار خوب بود، یکی از پیشنهاداتم این بود که بخش موسیقی صرفاً مختص دانشجویان رشته های علوم پزشکی نباشد و امکان شرکت تمام دانشجویان وجود داشته باشد.
 وی ادامه داد: برای بخش فیلم و تئاتر جشنواره تمام دانشجویان حضور دارند اما برای بخش موسیقی چنین نبود که به نظر من باید محدودیت ها برای حضور تمام دانشجویان در جشنواره موسیقی برداشته شود.

زرین درباره ضرورت برگزاری جشنواره سیمرغ گفت: جشنواره های زیادی در کشور برگزار می‌شود، اما با توجه به اینکه جشنواره سیمرغ با بحث سلامت در ارتباط است و حضور دانشجویان را در بر می‌گیرد می تواند منبع اتفاقات خوبی در سطح ملی باشد.

دبیر تخصصی بخش موسیقی نهمین جشنواره سیمرغ با اشاره به اینکه جشنواره ای موثر است که حرفی برای گفتن داشته باشد بیان کرد: همه جشنواره ها نقاط قوت و ضعف دارند، هیچگاه تمایلی به بازگو کردن نقاط قوت و ضعف ندارم چرا که جزء پیشنهاداتم نیست. همین که یک دانشجو با داشتن دروس سختی مانند پزشکی همت شرکت در جشنواره ای مانند سیمرغ را دارد قابل تقدیر است.

وی گفت: شرکت کنندگان در جشنواره باید خود را محدود به چنین جشنواره‌هایی نکنند، من برای تمام دانشجویانی که در جشنواره شرکت می کنند ارزش قائل هستم و آنها را تشویق می کنم، چرا که سخت است کسی با وجود درس خواندن بخواهد در موسیقی فعال باشد.

زرین بیان کرد: تعداد زیادی از دانشجویانی که در جشنواره شرکت می کنند بدون شرکت در کارگاه های آموزشی و کلاس‌های تخصصی با زحمت های خود توانسته اند موفق باشند. برگزاری کلاس یا کارگاه آموزشی تنها راهکار برای پیشرفت دانشجویان در حوزه موسیقی نیست، البته برگزاری کارگاه های آموزشی می تواند موثر باشد اما در صورتی یک فرد می تواند در حوزه تخصصی خود رشد کند که خودش همت کند.

دبیر تخصصی بخش موسیقی نهمین جشنواره گفت: تعداد زیادی از پزشکان هستند که به موسیقی علاقمند هستند اما در حد فراگیری یک ساز موسیقی را دنبال کرده اند. اینکه یک دانشجو با کمترین امکانات تمرین و ممارست می کند و در یک جشنواره با انگیزه شرکت می کند جای تقدیر و تشکر دارد. فردی که در موسیقی فعالیت می کند با ارائه کار حرفه ای می تواند رشد کند. نفرات اول تا سوم بخش موسیقی در جشنواره سال گذشته بدون شک جز بهترین خوانندگان کشور خواهند شد که تنها با همت و پشتکار خود به موفقیت رسیدند. 

این آهنگساز گفت: سال گذشته پیشنهاد دادم که سه نفر برتر در بخش موسیقی یک آلبوم جدید ارائه کنند و جشنواره برای حمایت از این دانشجویان ویدئو  آنها را با لوگوی جشنواره در فضای مجازی منتشر کند. آن زمان این پیشنهاد مورد استقبال قرار گرفت اما تا کنون اقدام عملی صورت نگرفته است.

جشنواره «سیمرغ» که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷ در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.