سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹

آزمون کتبی جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم برگزار شد/ ۳۷۰ مرکز میزبان دانشجویان

برگزاری آزمون قرآن و عترت.سبزوار

آزمون کتبی بخش معارفی و همچنین رشته‌های حفظ قرآن بخش شفاهی، روز گذشته در مرحله دانشگاهی در ۳۷۰ مرکز به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایکنا؛ آزمون کتبی سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم، از ساعت ۱۰ صبح گذشته هفتم اسفندماه به صورت همزمان در بیش از ۱۳۰ مرکز دانشگاهی دولتی و ۲۰۰ مرکز غیرانتفاعی در سراسر کشور برگزار شد.
این آزمون در بخش معارفی در ۹ رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین(ع)، حفظ موضوعی قرآن، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی برگزار شد. رشته سبک زندگی ایرانی و اسلامی امسال برای اولین بار به بخش معارفی این جشنواره اضافه شد.
در این آزمون سوالات از سوی اداره پشتیبانی از فعالیت‌های دینی و قرآنی طراحی شده است. همچنین سوالات این مرحله به صورت گزینه‌ای و تشریحی بود که در بخش گزینه‌ای ۴۰ سوال و در بخش تشریحی نیز پنج سوال برای هر رشته طرح شد.
در بخش گزینه‌ای به ازاء هر سه پاسخ نادرست یک پاسخ درست حذف می‌شود. اولویت در رتبه‌بندی متسابقان با توجه به سوالات گزینه‌ای است و در صورت امتیاز مساوی چند شرکت کننده در هر آزمون، سوالات تشریحی مورد تصحیح قرار خواهد گرفت تا رتبه هر کدام مشخص شود.
همچنین در این آزمون تعداد برگزیدگانی که به مراحل بعد معرفی می‌شوند براساس میزان دانشجویانی که هر دانشگاه دارد، مشخص می‌شود. دانشگاه‌های دارای ۳۰۰۰ دانشجو در هر رشته دو سهمیه، دانشجویان تا ۸۰۰۰ دانشجو دارای سه سهمیه در هر رشته و دانشگاه‌های بیش از ۸۰۰۰ دانشجوی نیز پنج نفر سهمیه در هر رشته خواهند داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.