سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۳

دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی در همایش فصل نو، فصل نشاط علمی،

فلسفه‌ی وجودی انجمن‌های علمی جهاد علمی و توسعه‌ی ی فرهنگ سلامت است

جشن جدیدالورودها لرستان

در همایش فصل نو، فصل نشاط علمی از سه انجمن علمی برتر دانشگاه اتاق عمل، علوم تغذیه و مامایی تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.

به گزارش مفدا لرستان، ششم اسفند ماه در سالن آمفی تئاتر  مجتمع گلدشت همایش فصل نو فصل نشاط علمی با حضور دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر فلاحی رییس دانشکده‌ی بهداشت و تغذیه، شرفی رییس دانشکده‌ی پیراپزشکی مدیر فرهنگی سیده هاجر موسوی، مرادی مسئول حراست مجتمع گلدشت و کمالوند و... برگزار شد.

 این همایش که اهدافی همچون؛ تقویت انگیزش دانشجویان در زمینه‌های علمی و پژوهشی، ایجاد فضای با نشاط علمی در دانشگاه و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های جمعی را دنبال می‌کند با محوریت معرفی بیشتر انجمن های علمی به دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دکتر زهتاب برگزار شد.
آغاز همایش با سخنرانی آقای دکتر علی شیخیان معاون دانشجویی فرهنگی برگزار شد. ایشان سخنرانی خود را با تبریک به انجمن‌های علمی برگزیده آغاز کرد، سپس به تبیین اهداف انجمن‌های علمی و همچنین رسالتی که این انجمن‌ها دنبال می‌کنند پرداخت، دکتر علی شیخیان از بودجه‌ی آموزش عالی و انجمن‌های علمی کشور و کم بازده بودن آن صحبت کرد.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به معضلاتی که گریبان دانشجویان را گرفته از جمله: مهاجرت نخبگان، مدرک‌گرایی، عدم داشتن نگاه ارزشی به علم، جزوه‌خوانی، کتاب‌گریزی و نرخ بالای بیکاری اشاره کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی در قسمت دیگری از گفته‌هایش به سخنرانی دکتر روحانی در رابطه با کارآفرینی دانشگاه ها اشاره کرد و صحبت‌های خود را با یک جمله خطاب به دانشجویان حاضر به پایان رساند:
"فلسفه‌ی  وجودی انجمن‌های علمی  جهاد علمی و توسعه ی فرهنگ سلامت است".

در بخش مهم بعدی برنامه، معرفی و تشویق انجمن‌ علمی‌های برتر دانشگاه، ابتدا کلیپی از فعالیت‌های این انجمن‌ها پخش شد و انجمن‌های علمی که پیشتر بر اساس شاخص های اعلام شده رتبه بندی شده بودند اعلام و به سه رتبه برتر جوایزی همراه با لوح تقدیر به دبیر و اعضای شورای مرکزی آنها اهدا گردید که از این قرارند:

رتبه اول انجمن علمی اتاق عمل

رتبه دوم انجمن علمی تغذیه
رتبه سوم انجمن علمی مامایی

پس از اعلام رتبه ها و تقدیر از انجمن های برتر سایر انجمن ها نیز به معرفی انجمن علمی خود و فعالیت‌های گذشته و فعالیت‌های پیش روی خود پرداختند.
 در ادامه مراسم از اساتیدی که در کنار دانشجویان با راهنمایی و پیشبرد برنامه های انجمن های علمی همفکری کرده بودند قدردانی شد.
همچنین برای آشنایی و ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورودی که مایل به فعالیت در انجمن علمی بودند غرفه‌هایی توسط اعضای شورای مرکزی انجمن‌ها در حاشیه همایش تدارک دیده شده بود. از جمله انجمن‌های علمی که تشکیل غرفه داده بودند؛ می‌توان به انجمن علمی اتاق عمل،‌ بهداشت حرفه‌ای ، بهداشت محیط، تغذیه، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات سلامت و مامایی اشاره کرد.
در طی همایش علاوه بر ذکر  فعالیت‌های انجمن‌های های علمی، چگونگی عضویت در آنها برای جدیدالورودها شرح داده شد، در این راستا امیرمحمد فتحی بیرانوند بیانیه‌ی انجمن‌های علمی را قرائت کرد.
از برنامه های جذاب این همایش تئاتر دانشجویی "داوود کیشوت" دانشگاه بود که توسط کانون دانشجویی تئاتر اجرا شد.

بختیاری مجری برنامه بعد از تشکر از کسانی که در مجموعه‌های گلدشت و کمالوند زحمات برگزاری این برنامه را کشیده بودند دانشجویان را به شنیدن موسیقی دعوت کرد، حجت حیدری خواننده‌ی قطعه‌ی مسیر ما روی سن حاضر شد و قطعه‌ی مسیر ما که یاسین ظرافت آن را دروصف دانشجویان سروده بود اجرا کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.