سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷

آیین اختتامیه مسابقات طناب کشی المپیاد ورزش‌های همگانی برگزار شد/ تبریز قهرمان شد

5

آیین اختتامیه و توزیع مدال رشته طناب کشی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، صبح امروز دوشنبه ۷ اسفند ماه در سالن قدیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد و تیم‌های برگزیده مشخص و اعلام شدند.

به گزارش مفدا،آیین اختتامیه و توزیع مدال رشته طناب کشی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، در سالن قدیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز دوشنبه ۷ اسفند ماه با حضور دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و رئیس این المپیاد و همچنین دکتر حق شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و شماری از مسئولان فنی و سرپرستان تیم‌های حاضر در المپیاد و ورزشکاران برگزار شد و تیم‌های برگزیده در رشته طناب کشی مشخص و اعلام شدند.

بعد از پایان مسابقات طناب کشی، در این دوره از المپیاد که روزهای ۵ تا ۷ اسفند ماه برگزار شد، در نهایت تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مراغه به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

در مراسم اختتامیه و توزیع مدال رشته طناب کشی، داود شاهی رئیس انجمن طناب کشی وزارت بهداشت دقیقی به ارایه سخنرانی پرداخت و در خصوص مسابقات طناب کشی و سطح فنی رقابتها توضیحاتی ارایه کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات طناب دیدار در مرحله حذفی اول ،۴ مسابقه در مرحله حذفی دوم  همچنین دو بازی در نیمه نهایی ودو بازی فینال و رده بندی برگزار شد که در مجموع ۴۳ مسابقه در بخش طناب کشی برگزار شد.

شاهی اظهار کرد: ۱۲۵ ورزشکار وهمچنین ۵۰ سرپرست و مربی تیم‌های مختلف دانشگاه‌های علوم پزشکی به این دوره از المپیاد اعزام شدند.

آیین اختتامیه و توزیع مدال رشته طناب کشی سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی، در سالن قدیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز دوشنبه ۷ اسفند ماه برگزار شد و تیم‌های برگزیده مشخص و اعلام شدند.

رئیس انجمن طناب کشی وزارت بهداشت با اشاره به اینک مسابقات طناب کشی به صورت تیمی فقط برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:تیم‌های کرمانشاه، تبریز، مراغه، همدان، ایران، شهید بهشتی،، تهران  و... از سطح آمادگی خوبی در این مسابقات برخوردار بودند.

وی با بیان اینکه طناب کشی به عنوان یکی از ورزش‌های همگانی دربین دانشجویان از محبوبیت واهمیت خاصی برخوردار است، گفت: تلاش داریم این ورزش را بیش از پیش در میان دانشجویان و در فضاهای دانشگاهی وخوابگاهی تقویت کنیم. همچنین بنا داریم این ورزش جذاب و مهیج را در دروس تربیت بدنی یک و دو دانشجویان علوم پزشکی به عنوان یک واحد درسی بگنجانیم. رشته طناب کشی یکی از ورزش‌هایی است که در سطح جهانی نیز طرفداران زیادی دارد و در سطح دنیا این ورزش از اهمیت خاصی برخوردار است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.