دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷

۶۵ زوج دانشجو پیوندشان را در هتل لاله جشن گرفتند

ازدواج دانشجویی/لرستان

زوج‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جشنی به میزبانی نهاد مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشجویی پیوند آسمانی خود را جشن گرفتند.

به گزارش مفدا لرستان، مراسم ازدواج دانشجویی به میزبانی نهاد رهبری مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان و معاونت فرهنگی دانشجویی چهارم اسفندماه از ساعت هشت صبح در هتل لاله خرم‌آباد برگزار شد.  
حجت الاسلام محمودی (کارشناس مسائل خانواده) از مبلغین حوزه علمیه قم در مورد مسائلی که در یک زندگی زناشویی باید رعایت شود به زوجین حاضر آموزش‌هایی دادند.
ادامه‌ی مراسم با مسابقه‌ی بین میهمانان و دادن هدایایی همراه شد. که به سه زوج جوایزی اهدا شد. یکی لز نکات جالب این جشن برگزاری مراسم عقدبود، در ادامه یکی از زوج‌های دانشجو به عنوان نمونه انتخاب شدند.

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این مراسم با اشاره به آیاتی از قرآن مجید گفت: آرامش زمینه‌ی رشد انسان خواهد بود و اهمیت این موضوع از این آیه ی قرآن قابل درک است. وی همچنین گفت: مودت و رحمت دو اتفاق مهمی است که ازدواج به آنها منتهی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادیان در تعبیر مودت و رحمت اظهار داشت: یکی از تفسیرهای مهم در مورد این دو مقوله این است که مودت یعنی این که محبیت طرفینی باشد و رحمت یعنی دستگیری هر کدام از زوجین در زمان بروز مصائب و مشضکلات از زوج دیگری است. وی ادامه داد: تعبیر دیگر این که رحمت احساس علاقه و محبت و مودت ابراز علاقه و محبت از سوی زوجین نسبت به یکدیگر است.

 حوی ادامه داد: متأسفانه خیلی از مشکلاتی که برای برخی زوج های ما به وجود می آید نتیجه ی عدم شناخت‌هاست. وی تأکید کرد: در روایات نقل شده است که بعضی از مردها زنان خود را بهشتی می‌کنند و بالعکس برای خانم‌ها نیز به همین شکل است، امیدوارم شما عزیزان نیز از این دسته زوج ها باشید.

پس از اجرای برنامه‌های شاد، در بخش دوم مراسم نیز  زوجین پس از نماز و صرف نهار به استقبال از کارگاه های آموزشی رفتند.
گفتنی است در این مراسم  ده میلیون ریال وجه نقد به زوجینی که از دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مراسم حاضر بودند اهدا شد.
لازم به ذکر است مجریگری این ویژه‌برنامه را فریبا قبادی‌تصر از پرسنل و مجریان موفق دانشگاه علوم پزشکی به عهده داشتند که خود و همسرشان نیز از زوج‌های دانشگاه هستند.
در حاشیه این مراسم  ۱۳ پرس غذا به مناطق محروم فرستاده شد .( معادل یک پنجم زوج های حاضر)، این کار خیر توسط کاتنون خیریه حامی صورت گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.