یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶

معاون آموزشی وزارت بهداشت:

بسته‌های تحول و نوآوری، نقشه راه حوزه آموزش پزشکی هستند

آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه حوزه آموزش علوم پزشکی کشور یاد کرد و گفت: پس از حدود ۳ سال از ابلاغ این بسته‌ها، اقدامات ارزشمندی با همت دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی کشور صورت گرفته و دستاوردهای چشمگیری نیز برای نظام آموزش عالی سلامت کشور به همراه داشته است.

به گزارش مفدا، دکتر لاریجانی طی نامه‌ای به دانشگاههای علوم پزشکی کشور دستاوردهای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را ماحصل تلاش تمام دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی کشور در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی کشور ذکر کرد و از دست اندرکاران حوزه آموزش خواست برای استقرار کامل این بسته‌ها در دولت دوازدهم تلاش کنند.  

دکتر لاریجانی از بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه حوزه آموزش علوم پزشکی کشور یاد کرد و گفت: طی حدود ۳ سال از ابلاغ این بسته ها، اقدامات ارزشمندی با همت دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی کشور صورت گرفته و دستاوردهای چشمگیری نیز برای نظام آموزش عالی سلامت کشور به همراه داشته است.

وی به انعکاس اقدامات صورت گرفته طی این مدت اشاره کرد و افزود: اجرای این برنامه و گزارش هایی که در نهادهای بالادستی بازخوردهایی را به همراه داشته که توجه به آن می تواند در اجرای اثربخش تر برنامه ها موثر باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مطالعه ای جهت بررسی وضعیت اجرایی طرح تحول نظام سلامت انجام داده که یکی از مجموعه های این مطالعه به بررسی وضعیت اجرایی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخته است.

وی اضافه کرد: در زمان تدوین بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی شاخص ها و خروجی های مورد انتظار هر یک از این بسته ها مشخص شده است. مطالعه مرکز پژوهش های مجلس باتوجه به این شاخص ها و خروجی ها به بررسی وضعیت اجرای این بسته ها در کشور پرداخته است.

دکتر لاریجانی گفت: باتوجه به ماهیت حوزه آموزش و بلندمدت بودن برنامه طی ۳ سال گذشته بیشتر به نهادینه کردن این بسته ها در کشور پرداخته شده و قاعدتا با توجه به مرحله ای از برنامه که در آن هستیم این گزار نیز بر اساس فرایندهای طی شده تدوین شده است.

وی افزود: در این مجموعه با تاکید بر روش شناسی مناسب طراحی بسته ها، به شفافیت و مستندسازی مناسب تمامی مراحل تدوین، اجرا و ارزیابی بسته ها اشاره گردیده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در نتایج مطالعه مرکز پژوهش های مجلس به ذکر دستاوردهای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخته شده و جا دارد ذکر شود که این دستاوردها حاصل تلاش های تمامی همکاران در حوزه آموزش وزارت بهداشت و دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور است.

به گزارش معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی گفت: این گزارش برمبنای نتایج اولیه اجرای بسته ها تدوین شده و باتوجه به ماهیت حوزه آموزش، اثرات اجرای این برنامه ها در بازه های زمانی بلندمدت در نظام سلامت کشور مشهود خواهد بود.

به گزارش ایسنا، معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استقرار کامل بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی هدف حوزه آموزش علوم پزشکی در دولت دوازدهم است خاطرنشان کرد: انتظار می رود تمامی دست اندرکاران محترم حوزه آموزش در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف بکار گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.