یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷

کاپیتان تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

سطح فنی مسابقات بالا بود/ باتمرینات منظم ومستمر مدال طلای رقابتها را از آن خود کردیم

محمدزاده-کاپیتان تیم داژبال شهید بهشتی

مهیار محمد زاده کاپیتان تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پس از کسب مقام قهرمانی تیمش‌ در سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در خزرآباد ساری گفت: سطح فنی مسابقات بسیار بالا بود و حریفان قدر وتوانمندی گام به این دوره از رقابتها گذاشتند اما با برنامه‌ریزی و تمرینات مستمر توانستیم مدال طلای این مسابقات را از آن خود کنیم

مهیار محمد زاده کاپیتان تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پس از کسب مقام قهرمانی تیمش‌ در سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در خزرآباد ساری گفت: سطح فنی مسابقات بسیار بالا بود و حریفان قدر وتوانمندی گام به این دوره از رقابتها گذاشتند اما با برنامه‌ریزی و تمرینات مستمر توانستیم مدال طلای این مسابقات را از آن خود کنیم

محمد زاده دانشجوی رشته تخصصی رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وکاپیتان تیم داژبال این دانشگاه بعد از کسب عنوان قهرمانی تیمش در سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت و غلبه بر تیم دزفول در دیدار فینال گفت: با تمام قوا به مصاف تیم دزفول رفتیم و در دیدار نهایی مقابل حریف توانستیم تاکتیک‌ها و تفکرات کادر فنی را به خوبی در زمین پیاده کنیم و خوشبختانه مزد تلاش‌مان را با کسب مدال طلا گرفتیم.

وی اظهار کرد: در دیدار فینال توانستیم تیم دزفول را با اختلاف زیاد و با حساب ۲۴ بر ۷ شکست دهیم، تیم حریف نیز از توانمندی و سطح فنی خوبی برخوردار بود و درمجموع تیم علوم پزشکی توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد.

محمد زاده یکی از عوامل موفقیت تیمش در این دوره از المپیاد و کسب مدال طلای این دوره را تلاش، تمرینات مستمر بازیکنان و توانمندی کادر فنی تیمش عنوان کرد و گفت:همه حریفان در این دوره از مسابقات با آمادگی خوبی گام به المپیاد گذاشتند اما ما هیچ حریفی را دست کم نگرفتیم  به دلیل تمرینات مستمر که داشتیم، پیروز مسابقه فینال شدیم.

کاپیتان تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برگزاری مستمر و منظم المپیادهای قهرمانی و همگانی در سطح وارت بهداشت و رقابت سالم بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را سبب ایجاد نشاط و شادابی در میان قشر دانشجو عنوان کرد وگفت: برگزاری این مسابقات و رخدادهای ورزشی- دانشگاهی جدا از بحث نتیجه، می‌تواند در ارتقای سطح آمادگی جسمانی دانشجویان و همچنین افزایش نشاط، شادابی ، تحرک دانشجویان موثر باشد. ورزش‌های همگانی به دلیل ساده بودن و کم‌هزینه بودن، بسیار فراگیر است و می‌طلبد دانشجویان مختلف در کنار درس و کسب تحصیل، در محیط‌های دانشگاهی و فضاهای آموزشی، مبادرت به فعالیت های ورزشی نیز کنند و ورزش را نیز سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: از وزارت بهداشت به واسطه برگزاری این رقابتها تشکر می‌کنم و واقعا اقدام وزارت بهداشت ومسوولان برگزاری این المپیاد در ایجاد رقابتهای سالم ورزشی بین دانشجویان ستودنی است. خوشبختانه انگیزه و علاقه دانشجویان به ورزش‌های همگانی نسبت به سالهای گذشته بیشتر شده و این مهم به دلیل اهمیت ورزش همگانی و نگاه و تاکید وزارت بهداشت به برگزاری این گونه المپیادهاست. خوشبختانه ورزش‌های همگانی فراگیرتر از ورزش‌های قهرمانی است و به دلیل همگانی بودن و کم‌هزینه بودن، همه می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند.

محمد زاده در خصوص روند راهیابی تیمش به بازی فینال و سپس کسب عنوان قهرمانی گفت: تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مرحله مقدماتی و حذفی با تلاش و پشتکار توانست تیم‌های تبریز، اهواز، ایلام و... را پشت سربگذارد و در نهایت با تیم دزفول در دیدار فینال هم بازی شود. اما با این حال همه تیم‌های حاضر در المپیاد از سطح آمادگی خوبی برخوردار بودند و هیچ حریفی در این مسابقات حریفی دست وپا بسته نبود.

کاپیتان تیم قهرمان این دوره از المپیاد در رشته داژبال خاطرنشان کرد: تیم داژبال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای دومین بار به المپیاد ورزش‌های همگانی راه یافت و به همین دلیل با کسب تجربه از دوره گذشته المپیاد با آمادگی بهتری با حریفان روبر شد. متاسفانه در دوره نخست المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر این تیم نتوانست انتظارات کادر فنی را برآورده کند اما امسال به لطف خدا و تلاش بازیکنان و کادر فنی موفق به کسب عنوان قهرمانی شدیم.

وی با بیان اینکه باید همه دانشجویان نسبت به فعالیت در ورزش‌های همگانی ترغیب وتشویق شوند، گفت: توصیه‌ای که به دانشجویان علوم پزشکی دارم این است که همواره جدا از کسب تحصیل وعلم، به فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی روی آوردند و دانشجوی تک قطبی و تک محور نباشند و علاوه بر درس خواندن، فعالیت‌های ورزشی را نیز فراموش نکنند چرا که ورزش سبب تقویت جسم و روح آنها می‌شود و به کسب دانش و موفقیت‌های علمی آنها  کمک می‌کند.

محمد زاده گفت: باید دانشجویان با برنامه‌ریزی و مدیریت، وقت خود را تنظیم کنند به طوری که فعالیت های ورزشی به کسب دانش و تحصیل آنها خدشه وارد نکند. قطعا فعالیت‌های ورزشی در میان دانشجویان می‌تواند به شادابی آنها کمک کند. دانشجویان بهتر است اوقات فراغت خود را به جای سرگرم شدن با بازیهای رایانه‌ای، فضای مجازی، با ورزش و فعالیت‌های تربیت بدنی پر کنند که قطعا موفقیت آنها تضمین می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.