یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵

رویداد کشوری "راهکار" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

رویداد کشوری "راهکار" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به روایت تصویر

رویداد کشوری "راهکار" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور تیم‌های دانشجویی برگزار شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه برگزاری این رویداد گفت: رویداد یک روزه راهکار، با هدف تقویت مهارت‌های حل مساله گروهی و تفکر خلاق توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با همکاری مرکز رشد زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با حمایت سازمان محیط‌زیست استان بوشهر برگزار شد.

دکتر غلامرضا خمیسی پور افزود: در این رویداد، ۱۵ گروه هفت نفره از دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی و فنی و مهندسی برای ارایه بهترین راهکارهای خلاقانه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار داشت: این رویداد که برای سومین بار در سطح کشور برگزار شده است، فرصتی را فراهم می‌آورد تا دانشجویان ضمن تمرین مهارت‌های کار در قالب گروه، تکنیک‌ها و روش‌های واکاوی مسایل و دستیابی به راه‌حل برای آنها را در یک فضای دوستانه و درعین‌حال رقابتی بیاموزند و با چالش‌های آن آشنا شوند.

دکتر خمیسی پور اضافه کرد: در این برنامه، شرکت‌کنندگان با انگیزه پس از مطرح ‌شدن پرسش چالش‌برانگیز رویداد، در مدت ۸ ساعت و طی مراحلی نظیر هم‌اندیشی گروهی و تکنیک ۵W۱H، طوفان اندیشه یا بارش فکری، تجزیه ‌و تحلیل بنیادی علل، اندیشه‌نگاری و اولویت‌بندی راه‌حل‌های ارایه شده خود را برای ارایه راهکار نهایی آماده کردند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: کمیته تحقیقات دانشجویی به سرپرستی دکتر بهرام احمدی مسئولیت اجرای این رویداد را به عهده داشت.

در پایان این رویداد سه تیم برتر که بهترین راهکارها را از نظر خلاقیت، کاربردی بودن، قابلیت اجرا، توان تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی، مبتنی بر دانش بودن و توجه به پتانسیل‌های بومی ارایه دادند، معرفی شدند.

همچنین از همه‌ تیم‌هایی که علاقه‌مند به عملی کردن راهکارهای خود بودند، دعوت شد تا با همکاری کمیته تحقیقات و فناوری و مرکز رشد زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری برای تجاری‌سازی ایده‌های خود گام بردارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.