یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹

برگزاری اولین جلسه کمیته انطباق در دانشگاه

برگزاری اولین جلسه کمیته انطباق در دانشگاه

اولین جلسه کمیته طرح انطباق اداری و امور پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور رئیس دانشگاه، معاونین و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه در سالن جلسات ریاست دانشگاه تشکیل شد.

به گزارش مفدا کردستان  رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه گفت: بحث انطباق اداری و رعایت حریم و موازین شرعی در دستگاه های اجرایی کشور و بیمارستانها از جمله مباحث مهم و مورد تاکید وزارت بهداشت است که برای اجرای آن در کشور گام های بسیار زیادی برداشته شده است.
دکتر سیامک واحدی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی استان نیز برای اجرای این طرح اقداماتی انجام شده است بطوری که هم اکنون اجرای آن در مراکز بهداشتی و درمانی تابعه تا حدودی انجام شده است.
وی بر آموزش اخلاق پزشکی بر اساس رعایت موازین شرع مقدس جهت دانشجویان دانشگاه تاکید کرد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای اجرای قانون انطباق امور اداری و فنی موسسات پزشکی با موازین شرع مقدس مصوب مجلس شورای اسلامی در دانشگاه ها و بمنظور افزایش رضایتمندی مراجعین، بیماران و ارائه دهندگان خدمت، کمیته انطباق در دانشگاه تشکیل می گردد.
دکتر شعبان سپهر با اشاره به ترکیب اعضای این کمیته افزود: رییس دانشگاه، معاونین دانشگاه، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رییس سازمان نظام پزشکی و رییس حوزه قضایی محل دانشگاه از جمله اعضای کمیته قانون انطباق می باشند.
وی همچنین دستورالعمل نحوه برگزاری جلسات کمیته های انطباق امور فنی و اداری موسسات پزشکی با شرع مقدس در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی را قرائت نمود.
در ادامه شرکت کنندگان در جلسه به بحث و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات خود پرداختند. 
در پایان مصوب شد این جلسات بصورت 3 ماه یکبار در دفتر رییس دانشگاه در مجموعه پردیس برگزار و معاونین دانشگاه بعنوان بازرسان گزارشی از اقدامات اجرایی حوزه خود را به کمیته ارسال نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.