یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰

آشنایی با سه ترفند اندروید؛

مدیریت رم موبایل خود را بشناسید 

اندروید

سیستم عامل اندروید امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید استفاده بهینه تری از گوشی موبایل خود داشته باشید. در اینجا سه ترفند کاربردی اندروید را بیاموزید.


۴- با کمک System UI Tuner، تنظیمات سریع را طراحی کنید 
 
برای فعال کردن System UI Tuner، منوی کشویی بالای صفحه را به پایین بکشید و گزینه Setting را ۵ ثانیه نگه دارید. زمانی که آن را رها کنید از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید System UI Tuner را فعال کنید؟ با انتخاب گزینه بله، گزینه System UI Tuner را در پایین صفحه Setting مشاهده خواهید کرد. 
 
با وارد شدن به بخش تنظیمات سریع در System UI Tuner، صفحه‌ای مانند تنظیمات سریع را مشاهده می‌کنید. در این قسمت با انتخاب گزینه + می‌توانید گزینه‌هایی را به تنظیمات سریع اضافه کنید. با گرفتن و کشیدن گزینه‌ها می‌توانید مکان آن‌ها را تغییر دهید و با گرفتن و کشیدن گزینه‌ها به پایین صفحه، می‌توانید آن‌ها را پاک کنید. تغییرات شما روی منوی تنظیمات سریع اعمال می‌شود.
 

آشنایی با 14 ترفند پنهان اندروید 6 +آموزش


۵- مدیریت رم را بشناسید 
 
اندروید مارشمالو تلاش دارد تا بهترین کارکرد را به نسبت اندرویدهای قبلی در اختیار ما بگذارد و رم دستگاه نقش مهمی را در این کار بر عهده دارد. وارد Settings شوید و سپس وارد Memory و Memory used by Apps شوید. در این قسمت لیستی از تمام برنامه‌های مورد استفاده در حافظه را می‌بینید. انتخاب هر کدام از برنامه‌ها، به شما اطلاعاتی در رابطه با آن می‌دهد و در صورت نیاز می‌توانید آن برنامه را متوقف کنید. زمانی را صرف آشنایی با این بخش اندروید کنید تا متوجه شوید کدام برنامه میزان مناسبی از رم را استفاده می‌کند و کدام برنامه بیش از اندازه از رم استفاده می‌کند. 
 

آشنایی با 14 ترفند پنهان اندروید 6 +آموزش


۶- سربرگ برنامه‌های دانلود شده، در حال اجرا، همه برنامه‌ها و برنامه‌های غیرفعال را پیدا کنید 
 
بخش مدیریت رم لیستی از برنامه‌های در حال اجرا را دارد. در اندروید مارشمالو بر خلاف اندرویدهای قبلی، بخشی با سربرگ‌های مختلف برای برنامه وجود ندارد. سربرگ برنامه‌های در حال اجرا اکنون در بخش مدیریت رم وجود دارد. همه برنامه‌ها و برنامه‌های غیرفعال اکنون در یک منوی جدا قرار دارند که برای امکان انتخاب آن‌ها باید حداقل یک برنامه غیرفعال باشد. نمایش پیش‌فرض در بخش Apps موجود در منوی Settings، همانند سربرگ تمام برنامه‌ها در اندرویدهای قبلی است.
 

آشنایی با 14 ترفند پنهان اندروید 6 +آموزش

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.