یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴

حکمت در آثار سنایی بررسی می‌شود

درس گفتارهایی در باب سنایی

نشست «حکمت در آثار سنایی» روز چهارشنبه ۹ اسفند با سخنرانی غلامحسین ابراهیمی دینانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، نشست بررسی حکمت در آثار سنایی با سخنرانی غلامحسین ابراهیمی دینانی، از مجموعه نشست درس گفتارهایی درباره سنایی، روز چهارشنبه ۹ اسفند در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.

شاعران بزرگ ادب فارسی هر یک در پی دست یافتن به نگرشی از «انسان کامل» و ساختن «مدینه‌ فاضله» بوده‌اند. اما برخی از این شاعران با عنوان «حکیم» از آن‌ها یاد شده است. فردوسی، خیام، خاقانی، ناصرخسرو و سنایی از این زمره‌اند.

حکیم سنایی‌غزنوی در حدیقه‌الحقیقه و دیگر منظومه‌های شعری خود به دنبال آمیزه‌ای از حکمت آرمان‌شهراندیشی و جهان‌گردی حکیمانه است و بر مبنای اندیشه‌ جدید دینی راه چاره‌ای ارائه می‌کند. پیش از سنایی کمتر اندیشمندی چشم‌اندازهای گوناگون این پدیده را تا به این گستردگی، در شعر فارسی بازتاب داده است.

هجدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سنایی با عنوان «حکمت در آثار سنایی» روز چهارشنبه ۹ اسفند ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.