یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰

دارنده مدال طلای رشته روبیک:

سطح فنی مسابقات بسیار بالا بود/ حریفان با آمادگی خوبی گام به المپیاد گذاشتند

پارسا

پارسا سعید زاده قهرمان رشته روبیک سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سطح فنی این دوره از مسابقات را بالا توصیف کرد و گفت: حریفان با آمادگی خوبی در مسابقات ظاهر شدند و فکر نمی‌کردم توانمندی دانشجویان در این رشته جذاب بالا باشد.

پارسا سعید زاده قهرمان رشته روبیک سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سطح فنی این دوره از مسابقات را بالا توصیف کرد و گفت: حریفان با آمادگی خوبی در مسابقات ظاهر شدند و فکر نمی‌کردم توانمندی دانشجویان در این رشته جذاب بالا باشد.

پارسا سعید نیا دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ثبت رکورد ۱۲ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه موفق به کسب مدال طلای این دوره از المپیادشد.

سعید نیا دانشجوی ترم سه رشته ایمنی صنعتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با تاکید بر اینکه مدت ۷ سال است که به صورت حرفه‌ای در رشته روبیک فعالیت می‌کند، اظهار کرد: با تجربه‌ای که نسبت به بازی روبیک داشتم و با آمادگی کامل گام به این المپیاد گذاشتم. وقتی عملکرد ورزشکاران در این رشته را دیدم متعجب شدم چرا که واقعا سطح مسابقات عالی بود و رقابت‌های حساس و سنگینی در این رشته دانشجویان برگزار کردند و مخصوصا در دیدار فینال شاهد رقابت‌های پایاپایی بودیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعا حریفان از آن چیزی که پیش بینی کرده‌بودم قوی تر بودند بخصوص ورزشکاران دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، اصفهان، همدان با آمادگی و توانمندی خوبی گام به مسابقات گذاشتند و همین رقابت حساس ونزدیک به هم شرکت کنندگان، سطح فنی رقابتها را افزایش داد.

دارنده مدال طلای رشته روبیک سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اقدام وزارت بهداشت در برگزاری منظم و مستمر المپیادهای قهرمانی و همگانی را ستودنی دانست و گفت: بسیار خوشحالم که همه ساله این المپیادها در میان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود و قطعا برگزاری این المپیادها فارغ از بحث نتیجه، سبب ایجاد پویایی، نشاط و تحرک در میان دانشجویان می‌شود. قطعا برپایی این المپیادها که همه ساله برگزار می‌شود، تاثیر مثبتی در  روحیه دانشجویان دارد.

سعید نیا گفت: روی آوردن به ورزش‌های همگانی بخصوص برای دانشجویان بسیار مفید است. ورزش‌های همگانی پایه و اساس ورزش قهرمانی هستند و همه اقشار مردم بخصوص طیف دانشجویان می‌توانند نسبت به فعالیت در این ورزش‌ها اقدام کنند چرا که ورزش‌های همگانی با کمترین امکانات و هزینه قابل اجراست و برای دانشجویی که تمام وقتش محدود درس وتحصیل است، روی آوردن به ورزش‌همگانی یک فرصت است.

وی عامل موفقیتش در عرصه ورزشی را برنامه‌ریزی و پشتکار  دانست و گفت: قطعا همه دانشجویان می‌توانند با برنامه‌ریزی، زمان خود را برای ورزش وتحصیل مدیریت کنند به طوری که ورزش و فعالیت‌های تربیت بدنی خدشه‌ای به تحصیل آنها وارد نکند. من نیز از این قاعده مستثنی نبودم وتوانستم با برنامه ریزی ومدیریت زمان، علاوه بر درس و تحصیل، مبادرت به فعالیت‌های ورزشی کنم و همین مهم عامل موفقیت من در عرصه ورزشی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.