جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت:

ورزش همگانی به معنی عمومی شدن ورزش برای مردم است/ ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی بسیار فعال هستند

کوشکی

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به تعریف ورزش‌های همگانی گفت: ورزش همگانی در چند رشته ورزشی تعریف نمی‌شود و در واقع به معنای عمومی کردن و در دسترس قرار دادن ورزش برای مردم است.

دکتر محمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر علوم پزشکی کشور به خبرنگار مفدا گفت: ورزش همگانی یا عمومی کردن ورزش در بین مردم با توجه به نقش سلامتی که می‌توانند در جامعه بر عهده داشته باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. 

وی ادامه داد: ورزش‌های همگانی مبنا و زیربنای ورزش‌های قهرمانی هستند و عموم مردم می‌تواند بسیار ساده‌تر در این حوزه فعالیت داشته باشند. 

کوشکی افزود: با نهادینه کردن ورزش همگانی می‌توانیم ورزش قهرمانی را رشد دهیم و در این زمینه سرمایه گذاری داشته باشیم تا بتوانیم از مسیر درست یعنی ورزش همگانی به قهرمانی برسیم و در راه فراگیر کردن ورزش نیز موفق عمل کنیم.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهدشات هدف از ترویج ورزش همگانی در دانشگاه را در جهت همگانی کردن ورزش برای دانشجویان عنوان کرد و گفت: گسترش ورزش همگانی در دانشگاه موجبات ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان را فراهم می‌آورد و اولیت این است که سلامت دانشجویان را در دانشگاه مدنظر داشته باشیم و دانشجویان بتوانند به راحتی در هفته سه جلسه و در هر نوبت یک ساعت به ورزش بپردازند که این مهم با ترویج ورزش همگانی ممکن می‌شود. 

وی افزود: در مفهوم عام به دنبال گسترش ورزش همگانی در دانشگاه هستیم و در مفهوم خاص آن می‌خواهیم که دانشجویان جذب رشته‌های ورزش‌های همگانی شوند و انگیزه لازم را  برای رقابت و ادامه ورزش به صورت قهرمانی داشته باشند و همچنین دانشجویان بتوانند از استعدادهای خودشان در فعالیت ورزشی محکی داشته باشند.

رئیس کمیته فنی سومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر علوم پزشکی کشور،‏ ورزش همگانی را عمومی شدن ورزش برای مردم تعریف کرد و توضیح داد: ورزش همگانی فقط رشته‌های موجود در تعریف ورزش همگانی نیست و در واقع ورزش همگانی عمومی شدن ورزش برای مردم از هر طریقی است. در واقع با عمومی شدن ورزش می‌توانیم تحرک جسمی را بیشتر کنیم و در این خصوص ورزش صبحگاهی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

وی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را پیام آوران سلامت در جامعه دانست و گفت: جامعه دانشگاهی علوم پزشکی پیام آوران سلامت در جامعه هستند و نیاز است که این جامعه فرهیخنته دانشگاهی سلامتی خود را با ورزش به صورت مداوم تضمین کنند و در راه ترویج آن در جامعه نیز قدم بردارند.

کوشکی در خصوص میزان فعالیت و تجرک جسمی در جامعه گفت: در سطح جامعه ۶۰ الی ۷۰ درصد  فعالیت فیزیکی ندارند و موضوع سلامت در جامعه نگران کننده است. در میان دانشجویان حدود ۳۰ درصد دانشجویان بسیار فعال هستند و ۶۰ درصد فعالیتی ندارند و ده درصد فعالیت کمی دارند که این آمار نشان می‌دهد که از ایده آل بسیار فاصله داریم که با برنامه ریزی در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی در سطح دانشگاه‌ها می‌توانیم در جذب دانشجویان به امر ورزش قدم برداریم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.