جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲

برگزاری سومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با ۱۰ رشته ورزشی

دکتر کوشکی

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به افزودن چهار رشته به این دوره از المپیاد گفت: دورنخست برگزاری المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر در هفت رشته ورزشی برگزار شد اما امسال این المپیاد با ده رشته ورزشی برگزار می‌شود.

کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت در گفت وگو با مفدا با بیان این خبر افزود:امسال در سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان چهار رشته طناب کشی، پله نوردی ، روبیک و آمادگی جسمانی به مسابقات اضافه شده است و رشته کبدی که در نخستین المپیاد ورزش های همگانی وزارت بهداشت مورد رقابت دانشجویان بود از این دوره از مسابقات حذف شده است. تاکنون یک هزار و ۳۲۲ نفر ورزشکار از دانشگاه های علوم پزشکی برای حضور در این المپیاد اعلام آمادگی کرده اند که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر شامل مربیان و سرپرستان می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور طی روزهای ۳ تا ۷ اسفند ماه در مجتمع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت واقع در خزرآباد ساری با حضور دانشگاه ها با حضور بیش از ۱۲۰۰ ورزشکار برگزار می شود.

کوشکی یادآور شد: مراسم افتتاحیه سومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور روز جمعه ۴ اسفندماه در سالن شماره ۲ مجموعه ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود همچنین این المپیاد در ده رشته ورزشی دارت، فوتبال روی میزی، فریزبی، داژبال، طناب زنی، لیوان چینی، پله نوردی، طناب کشی، روبیک و آمادگی جسمانی طی ۵ روز با حضور داوران مجرب و همکاری فدراسیون ورزش های همگانی در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد.

کوشکی در ادامه بیان داشت: در نخستین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور که سال ۱۳۹۴ در خزرآباد برگزار شد، در ۷ رشته ورزشی تنها ۴۰۰ نفر شرکت کننده در این رویداد حضور داشتند که امسال با توجه به وجود ۱۰ رشته ورزشی، تعداد قابل ملاحظه ای ورزشکار در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی برگزاری المپیادهای ورزش های همگانی را در وزارت بهداشت و حضور دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در میادین ورزشی را موجب ایجاد شادابی و نشاط در میان دانشجویان عنوان کرد و گفت: توسعه ورزش همگانی در سطح دانشگاه ها با حمایت مسئولان و مقامات عالی کشور می تواند موجب تقویت روحیه نشاط و شادابی و ایجاد مودت و دوستی در میان دانشجویان شود که دستاورد بزرگی از برگزاری اینگونه رویدادهای ورزشی می تواند باشد.

کوشکی در پایان ابراز داشت : یکی از خصوصیات المپیاد امسال، برگزاری رشته های مختلف به صورت تیمی وانفرادی است که قطعا به جذابیت و کیفیت مسابقات اضافه خواهد کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.