دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶

سفیر جشنواره سیمرغ در بخش موسیقی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت:

وجود جشنواره‌ای فرهنگی بهترین انگیزه و محرک دانشجوهاست تا بتواند هنر خود را به نمایش بگذارند.

آوای سیمرغ در کوچه‌های گیلان

مصاحبه

محمد ندایی، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش مستند و موسیقی توانست به رقابت بپردازد، معتقد است جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، زمینه سازِ توقفِ افکارِ مخرب استعدادهای دانشجویی است و وجود جشنواره‌ای به این عظمت و سطح رقابتی بهترین انگیزه و محرک دانشجوهاست تا بتوانند هنر خویش را در جایگاهی شایسته به نمایش بگذارند.

روابط عمومی کمیته سفیران جشنواره بین‌المللی سیمرغِ دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان، در ادامه روند مصاحبه خود با سفیرانی که اثرشان جزو برگزیدگان دوره قبل بوده، به سراغ سفیر موسیقی رفته است.

محمد ندایی دانشجوی ترم آخر رشته هوشبری دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان می‌باشد که با اثر "از کوچه تا حرم" در بخش فیلم - موادتبلیغی و تیزر- مرحله نهایی دوره هشتم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حضور داشت.
محمد ندایی، سفیر تخصصی بخش موسیقی در دانشگاه با بیان اینکه مهم‌ترین مانعِ ما، گسترش باورِ غلطِ تفاوت بین دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی با دانشجوی دانشگاه هنر و تک بعدی بودنِ اوست افزود: جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت زمینه سازِ توقفِ این افکارِ مخرب استعدادهای دانشجویی است و وجود جشنواره‌ای به این عظمت و سطح رقابتی بهترین انگیزه و محرک دانشجوهاست تا بتوانند هنر خویش را در جایگاهی شایسته به نمایش بگذارند.
ندایی با اظهار امیدواری به اینکه دیگر شاهد برخوردهای سلیقه‌ای با هنر و هنرمند نبوده و در همه زمینه‌های هنری کانون دانشگاهی داشته باشیم، از تلاش و همت معاونت محترم فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر افشین شفقی، دکتر حسن رخشاد مدیر تعالی و کارشناسان فرهنگی در جهت تشکیل کانون‌های هنری قدردانی کرد.
وی در ادامه از تجربه حضورش در جشنواره هشتم و پردیس تئاتر تهران گفت و دلایل اشتیاقش برای دیدار دوباره، آن هم در سمت سفیری را علاوه بر جذابیتِ تماشای یک هفته رقابت سخت بین دانشجویان، گرفتن حق واقعی‌اش توصیف کرد که با توجه به عدم آگاهی و نبود اطلاع رسانی صحیح در دوره قبل میسر نشد.
این برگزیده دوره پیشین که با تدوین تیزر "از کوچه تا حرم" به مرحله نهایی راه پیدا کرد، اذعان داشت انتظار انتخابش برای مرحله کشوری را نداشته و این اتفاق را بسیار خرسندکننده دانست. 
سفیر موسیقی در پاسخ به اینکه گیلان برای بخش مذکور در جشنواره نهم چه برنامه‌ای دارد، گفت: امسال ما تمام تلاشمان را انجام دادیم تا بتوانیم در تمام زمینه های موسیقی (آواز- خوانندگی پاپ- گروه نوازی سنتی و سرود) آثاری را به جشنواره بفرستیم ولی با توجه به مشکلات متعددی که در این بخش داشتیم و داریم نتوانستیم از تمام پتانسیل موجود استفاده کنیم. دراین دوره در بخش پاپ ۱۷ اثر و در بخش سرود ۲ اثر برای جشنواره ارسال می‌شود که امیدواریم سهمی از هر دو زمینه در بخش کشوری نصیب استان شود.                          

در این دوره در بخش پاپ ۱۷ اثر و در بخش سرود ۲ اثر برای جشنواره ارسال می‌شود که امیدواریم سهمی از هر دو زمینه در بخش کشوری نصیب استان شود .                                                          

محمد ندایی همچنین با اشاره به حس بسیار خاص فعالیت در جمع خودمانی سفیران این دوره و متعالی بودنِ هدف مشترکی که تعدادی دانشجو را کنار هم بی هیچ توقعی به تلاش سوق داده است، افزود: سفیر یعنی کسی که علاوه بر توجه به خودش، مسئولیت هدایت و کمک به دانشجویان دیگر را قبول کند و برای موفیقتِ آن‌ها بدون هیچ منتی تلاش کند و هدفش فقط سربلندی دانشگاه باشد.
وی در پایان با لبخندی امیدوار، ادامه پرقدرت این مسیر را برای جشنواره آرزو کرد و گفت: دلم می‌خواهد حتی چند سال دیگر که از دوران دانشجویی دور و غرقِ کار شده‌ام شاهد شرکت پرشور دانشجویان در جشنواره بین‌المللی سیمرغ باشم.
گفتنی است: جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه ‌پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷ در شهر تهران برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار ۲۷ بهمن ماه سال جاری می‌باشد. 
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره www.festivalf.ir مراجعه نمایند.
 
مصاحبه توسط مهتاب پور ذکریا روابط عمومی کمیته سفیرانِ نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ در دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.