دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶

کسب عنوان برگزیده بخش هنری شبکه جهانی یوسرن توسط پژوهشگر جوان مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

یوسرن

پژوهشگر مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب عنوان برگزیده رشته پریشان نویسی در دومین سری مینیاتور تاک شبکه جهانی یوسرن شد.

به گزارش مفدا تهران، مهسا یوسف پور کارشناس ارشد نانوتکنولوژی پزشکی و پژوهشگر مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دومین سری مینیاتور تاک  شبکه جهانی یوسرن بر اساس جمع بندی رای داوران بخش هنری و شرکت کنندگان به عنوان برگزیده رشته "پریشان نویسی" شد.
یوسف پور در این مورد توضیح داد: مینیاتور تاک سخنرانی های کوتاه دوازده دقیقه ای هستند و در کنار آن یک هنرمند به ارائه اثر هنری( آرت پرفورمنس )در مدت ۶دقیقه می پردازد. به این ترتیب علم و هنر در کنار هم معنای زیباتری میگیرند.
 وی با بیان این که در برنامه فوق با پریشان نویسی درمورد تئوری بازی : "چرخ گردون با دلم به به چه بازی می کند" با تاک  همراهی کرده است، افزود: پریشان نویسی ارتباط عمیق حسی با شعر و نگارش فی البداهه و بازی با شکل گرافیکی حروف است به طوری که در خلق اثر دست کاملا باز باشد. 
توضیح اینکه به مناسبت آغاز سومین سال فعالیت شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی یوسرن، برنامه ای علمی و فرهنگی با محور «مرزهای دانش؛ از علم تا عمل» روز یکشنبه ۱۰ دی ۹۶ به همت معاونت بین الملل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری معاونت فرهنگی این دانشکده، در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
خبر: امیدوار
عکس: کانال اطلاع رسانی یوسرن

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.