دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

تدوین طوماری خطاب به مقام معظم رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن

تبریز

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز طوماری خطاب به مقام معظم رهبری تدوین گردید که در راهپیمایی ۲۲ بهمن مورد استقبال مردم واقع شد.

متن طومار به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
محضر مبارک ولیّ امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظلّه العالی)
با تقدیم سلام و تحیّت  
حمد و سپاس خدای را که در دوران غیبت ولی الله الاعظم (ارواحنا له الفداء) خورشید پر فروغ نیابت عامّه ی آن حضرت در کشور ما نورافشانی می کند و در تلاطم امواج و طوفان های زمان و حوادث واقعه، کشتی ولایت فقیه ما را به ساحل نجات رهنمون می گردد.

رهبرا؛ از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون  که در آستانه چهل سالگی نظام هستیم ، بهبود شرایط اقتصادی و اجرای عدالت اسلامی از آرمان های اصلی بوده که دستآورد هایی حاصل شده است اما به هیچ وجه کافی نبوده و حرکت در مسیر تربیت مدیر تراز انقلاب اسلامی و تشکیل دولت اسلامی در سلسله مراحل حرکت به سوی تمدن اسلامی، اهمیت روزافزون یافته است.

به تعبیر حضرتعالی که در بهمن ماه پارسال فرمودید " از بسیاری از چیزهایی که در کشور میگذرد، مردم گله‌مندند" این مردم گله مند کماکان در میدان عملی اسلام تا پای جان ایستاده اند و اکنون نیز باتوجه به شرایط نابسامان اقتصادی و معیشتی جامعه برای تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا و حمایت تام از کلیت نظام جمهوری اسلامی قدم در خیابان گذاشته تا خیال خام دشمنان این کشور و این نظام را نقشه برآب کنند چرا که این ضعف های بخش های مختلف را به پای انقلاب و اسلام نمینویسند و بر این اعتقادندکه مشکلات کشور از جهتی به دلیل بی تدبیری و سو مدیریت داخلی و از طرفی به دلیل نفوذ ودشمنی دشمنان قسم خورده این ملت رقم میخورد.

اماما؛ اخیرا در دیدار با همافران نیروی هوایی فرمودید : « مردم خیلی از مشکلات را تحمل میکنند، البتّه فساد را، تبعیض را نمی‌پسندند، شِکوه دارند، شکایت میکنند. شکایت مردم از فساد و از تبعیض است که باید مسئولین -چه مسئولین قوّه‌ی مجریّه، چه مسئولین قوّه‌ی قضائیّه، چه مسئولین قوّه‌ی مقنّنه- به طور جِد دنبال کنند » در این راستا از سوی مردم بصیر و شهید پرور آذربایجان در جهت تلاش برای یاری مسئولان در رفع مشکلات و در عمل به وظیفه راهنمایی و جهت دهی خود، چند نکته ذکر می گردد که توجه بیش از پیش مسئولان اجرائی کشور را می طلبد:

اولا اینکه در خطاب به ریاست محترم قوه مجریه خواستار است که با جدیت بیشتر و با نصب العین قرار دادن سیاست های اقتصاد مقاومتی، تحقق وعده های انتخاباتی خود را تسریع بخشند، به خصوص که با گذر از گردنه عبرت آموز توافق هسته ای  وتجربه مذاکرات بار دیگر واضح گردید که تنها راه گشایش و بهبود وضع اجتماعی و اقتصادی، بازگشت به توانمندی ها و ظرفیت های درونی کشور و تلاش برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای داخلی و بستن راه های نفوذ و ضربه زدن استکبار جهانی است.

ثانیا در خطاب به ریاست محترم قوه قضائیه اعتراض خود نسبت به فساد موجود در برخی بخش های مدیریتی نظام را اعلام کرده و از دستگاه قضایی کشور خواستار است با نهایت قاطعیت مفسدان و رانت خواران اقتصادی را -فارغ از انتساب به هر جریان یا گروهی- که امکان پیشرفت و بهبود وضع معیشت مردم را سلب نموده اند محاکمه کند.

ثالثا در خطاب به ریاست قوه مقننه خواستار است که با تدوین قانون و پیگیری اجرای صحیح آن، ضمن افزایش نظارت ها بر دستگاه های مدیریتی به خصوص در سطح کلان، امکان هرگونه نجومی خواری و فساد را از مسئولین سلب نمایند.

رهبرا؛ سهم مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی آنچنان که به نظر می رسد تلاش برای ترویج مصرف تولیدات داخل است چرا که اجرا کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و خصوصا روی آوردن به مصرف تولیدات داخلی از سوی مردم ، نه صرفاً از سر احساس بلکه به حکم شرع، عقل، منافع ملی و برای جلوگیری از تسلّط بیگانگان و وابستگی نظام اسلامی و به طور کلی سد راه نفوذ است. همچنانکه در آیه شریفه فرمود:  "ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا ( و خداوند برای تسلط کافران بر مومنان هیچ راهی قرار نخواهد داد)" (سوره نسا - 141).
لذا ما مردم انقلابی در جهت عمل به وظیفه، لازم می دانیم استفاده‌ از هر نوع کالای مصرفی بیگانه را که مشابه داخلی آن موجود است، بر خود روا و جایز ندانیم و با مصرف تولیدات داخلی گامی به سوی رونق بازارهای داخلی و اشتغال برای جوانان این کشور برداریم.
توفیق روزافزون و حمایت الهی برای رهبری معظم جهت خدمت به اسلام و مسلمین از خداوند متعال مسئلت می نمائیم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.