سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴

فرهنگی

رییس جمهوری: صدای جوانان را باید شنید/دو هدف دولت دوازدهم اشتغال مولد و مبارزه با فقر مطلق

روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: با تاکید بر این که باید صدای جوانان را شنید، گفت: فقط شنیدن سخنان جوانان کافی نیست و باید به پیشنهادهای آنها نیز گوش کرد.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در دومین نشست خبری خود در دولت دوازدهم با تبریک ایام مبارک فجر انقلاب اسلامی به همه مردم عزیز ایران که خود این انقلاب را به ثمر رساندند و درود و سلام به امام بزرگوار و شهدای دفاع مقدس و یاد و خاطره روزهای حماسه آفرین بهمن سال ۵۷، افزود: ملت بزرگ ایران بعد از قرن ها که در نظام استبدادی پادشاهی در رنج و تحقر بودند و دهها سال کشور در اختیار قدرت های بیگانه بود، تصمیم گرفتند تا حاکمیت ملی، عزت، استقلال، آزادی و پاک کردن کشور را از انواع فساد ها و بی اعدالتی ها را محقق کنند، انقلاب بزرگ به پیروزی رسید و امروز بعد از ۳۹ سال همچنان شاهد حضور، مشارکت، نشاط و استقامت مردم در برابر انواع تهدیدات و موفقیت ها در برابر تهدیدات داخلی و خارجی هستیم.
وی با بیان این که آرمان ها و اهداف انقلاب، آرمان هایی است که هدایت گر مسیر و راه ما برای قرن های پیش روست اظهار داشت:هیچ وقت نیست که این مردم از اصل آزادی، استقلال، حاکمیت ملی، مبارزه با استبداد و استعمار و ایستادگی در برابر متجاوزان و مبارزه با فساد دست بردارند.راه همان راه است؛شیوه ها البته هم در سبک زندگی ما، هم نحوه اداره کشور باید رو به تکامل باشد. 
وی تصریح کرد: یک نکته مهمی که می خواهم در اینجا تاکید کنم این که باید نسل جوان ما که امروز ۷۰درصد جمعیت کشور ما جوانان تشکیل می دهند، نسل جوان ما و افکار نسل جوان را و راهی که آنها توصیه می کنند باید بشنویم و بپذیریم. 
رییس دولت دوازدهم با تاکید بر این که تنها شنیدن هم کافی نیست، گفت:جوانان نمی خواهند ما فقط صدای آنها را بشنویم. آنها دارای افکار، ایده ها ، خواست هایی هستند. دنیای جدید را می بینند، پیشنهاد و سخن دارند و ما باید راه پیشنهادی آنها را بشنویم، ببینیم، مطالعه کنیم و با آنها به گفت و گو بنشینیم و راهی که آنها پیشنهاد می کنند و مسیری که می پسندند باید در اراده و خواست حاکمیت همواره تاثیرگذار باشد. 


روحانی با بیان این که جوانان شنیدن صدایشان و اثرگذاری فکر و اراده آنها در حاکمیت را خواستارند، افزود:آنها اکثریت جامعه ما هستند. آن روزی که انقلاب ما به پیروزی رسید تعداد جوانان کشور کمتر از هفت میلیون بود. ۶ میلیون و ۶۰۰هزار جوان داشتیم. امروز ۲۵ میلیون جوان داریم. آن روز، جامعه آن روز، ارتباطش با دنیا، رابطه اش با یکدیگر، سطح سواد و معلومات عمومی اش با امروز بسیار متفاوت است. 
وی یادآورشد: ما باید زمان شناس باشیم. العالم بزمانه. اگر زمان و شرایط خود را نشناسیم انجام وظیفه هم برای ما سخت و دشوار خواهد بود. 
رییس دولت دوازدهم در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد:دولت دوازدهم علاوه بر ادامه همه آرمان های انقلاب برای این دولت دو هدف را تعیین و اعلام کرده است؛ اشتغال مولد و مبارزه با فقر مطلق و این دو هدف را دنبال خواهیم کرد. 
روحانی ادامه داد: در بودجه سال ۹۷ به این دو اصل توجه عمیق کرده ایم. امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم مصوبه ای که در نهایت در اختیار ما می گذارند همان هدف ها را مراعات کرده باشند و ما بتوانیم در برابر وعده ای که به مردم دادیم، عامل به آن وعده باشیم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.