سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰

برگزاری نخستین جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه

jahadi

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: اولین جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه با حضور دکتر تاج فرد مشاور معاونفرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و اعضای این ستاد در دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که در روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه برگزار شد، دکتر کدخدازاده از نقش پر رنگ و فعالیت های جهادی بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی در برگزاری اردوهای جهادی تشکر کرده و بر لزوم حضور بیش از پیش اساتید،کارکنان و دانشجویان برپایه نیازسنجی های منطقه ای و خدمات مورد نیاز تاکید کرد.

در ادامه دکتر تاج فرد روند ضمن مروری بر روند تشکیل ستاد فعالیت های جهادی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تشکر از حرکت های جهادی مجموعه بسیج در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: فعالیت های جهادی قصد محدود کردن هیچ گروه جهادی را ندارد و هدف آن جذب حداکثری جهادگران دانشگاهی است. وی همچنین بر برگزاری اردوهای ویژه عرصه سلامت و تشکیل کانون های تخصصی فعالیت های جهادی به ویژه در حوزه های دندانپزشکی، چشم پزشکی و ... تاکید نمود.

مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خاتمه از راه اندازی سامانه هوشمند جامع فعالیت های جهادی و برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در آینده ای نزدیک خبر داد.

در ادامه حبیبی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه گزارشی از برگزاری اردوها و فعالیت های جهادی بسیج دانشجویی در سال جاری و فعالیت های آتی این تشکل ارائه نمود.

زین الدینی نماینده کانون جهادی دانشگاه هم به اهمیت پرداختن به مسائل اجتماعی در کنار پرداختن به مسائل خدمات بهداشتی و درمانی در این مسیر تاکید کرد.مرادی فراهانی نماینده معاونت بهداشتی با اشاره به وجود مناطق محروم در سطح استان تهران، نتیجه استفاده از متخصصین را ضامن بهره وری بالاتر دانست. پیرانی دبیر کانون هلال احمر دانشگاه نیز، عدم مستند سازی حرفه ای را از نقاط ضعف برنامه های جهادی دانست و به لزوم پرداختن به چالش های فرهنگی در زمان برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد. همچنین نظری دبیر مرکزی شورای هماهنگی کانون های دانشگاه به لزوم تجمیع فعالیت های فردی و گروه های کوچک دانشجویی در ستاد اردوهای جهادی اشاره نمود.

در پایان این جلسه صالحی قائم مقام ستاد مرکزی ستاد مرکزی فعالیت های جهادی در خصوص مستند سازی فعالیت های جهادی در دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور مطالب و راهکارهایی ارایه کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.