سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱

فراخوان جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران

جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی

بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در قالب مناطق، سراسری و بین‌الملل در ۱۱ بخش ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی فراخوان داد

امیر پارساییان‌مهر، مدیر روابط عمومی بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در گفت و گو با مفدا از برگزاری این دوره از جشنواره در ۱۱ بخش ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان خبر داد.

در فراخوان این رویداد هنری آمده است:ترجیح دادیم به جای شرح و بسط دادن یادداشت دبیر، مقدمه ای در ابتدای فراخوان بیاوریم که دانشجویان را برای رسیدن به رویکرد این دوره از جشنواره رهنمون باشد و از این گذار شاهد آثاری بدیع از دانشجوی معاصر باشیم، دانشجویی که در غوغای انوار فریبنده مختلف با صدا و نگاه خودش به تاریکی زمانه اش می نگرد و نویدبخش هوایی تازه برای هنر این مرزوبوم است.
دبیرخانه و ستاد برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با مروری بر ادوار مختلف این جشنواره و توجه به روند برگزاری آن، تلاش در تجمیع نکات مثبت دوره های گذشته نموده است.
در این راه دشوار و زمان اندک برای برگزاری هرچه بهتر و ساده‌تر جشنواره سعی خواهد شد تا با همکاری و تعامل بیشتر با انجمن های علمی نمایش، کانونهای تئاتر دانشگاهی، دانشجویان و اساتید سراسر کشور و حمایت مدیران محترم فرهنگی به این مهم دست یابیم.

در این فراخوان ضمن دعوت از همه اساتید و دانشجویان برای همکاری و حضور در این رویداد فرهنگی – هنری، آمده است: بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در بخش های؛ الف: مناطق "تئاتر صحنه" و ب: سراسری و بین‌المللی:  "تئاتر صحنه"، "تجربه های اجرا"، "نمایشنامه نویسی(جایزه استاد اکبر رادی)"، "پژوهش(جایزه دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی)"، "عکس، پوستر و تیزر"، "کارگاه ها و درس گفتارها"، "بین الملل"، "مدرسان"، "مرور آثار دانشجویی و پایان نامه های برگزیده"، "سمپوزیوم تئاتر دانشجویی/ دانشگاهی" ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار می شود.
علاقه مندان برای اطلاع از شرایط و دریافت فرم شرکت در جشنواره می توانند به آدرس اینترنتی www.iiutf.ir مراجعه کنند.
شایان ذکر است، بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به همت اداره کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری از ۱۶ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.