سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱

نخستین نشست مشترک معاونت فرهنگی و دانشجویی و مدیران این معاونت با معاون اجتماعی دانشگاه

اهواز

نخستین نشست مشترک معاونت فرهنگی و دانشجویی و مدیران این معاونت با معاون اجتماعی دانشگاه به منظور ایجاد بسترهای مناسب برای شروع فعالیت های مشترک در دفتر معاونت اجتماعی برگزار شد.

به گزارش مفدا اهواز، نشست مشترک دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی ومدیران این معاونت با دکتر نوذر درستان، معاون اجتماعی دانشگاه، دوشنبه ۱۶ بهمن ماه در دفتر معاونت اجتماعی برگزار شد.

دکتر ساسان موگهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدای جلسه با اشاره به اهمیت آسیب های اجتماعی  و ضرورت دوری از بخشی نگری در بین مسئولین و ایجاد بستر های مناسب برای افزایش تعامل بین بخش های مختلف دانشگاهی بویژه دو معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشجویی در جهت ایجاد فضای امن برای دانشجویان و ارتقای جایگاه دانشگاه، گفت: استفاده از پتانسیل خیرین استان بدون شک می تواند گام موثری در جهت این ارتقا بردارد که با توجه به ایجاد معاونت های اجتماعی در دانشگاه ها، می توان فعالیت های خیرین را ساماندهی کرد.

استفاده از ظرفیت های خیرین در راستای خوابگاه سازی، تحت پوشش قرار دادن دانشجویان نیازمند، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، توسعه فرهنگ سلامت توسط دانشگاهیان با حمایت های مالی خیرین از جمله مسائل مورد بررسی در این جلسه بود.

دکتر نوذر درستان، معاون اجتماعی دانشگاه ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه که نخستین جلسه مشترک این دو معاونت به منظور بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بود گفت: نمی توان انکار کرد که اداره کردن جمع زیادی از جوانان در شرایط سخت کنونی با مشکلات فراوان مالی و آسیب های اجتماعی مسئولیت بسی سنگین است.

وی افزود : ایجاد معاونت اجتماعی  مصوبه شورای اسلامی در سال ۱۳۶۴ بود که متاسفانه طی سالیان طولانی تشکیل نشد وپس از چندین سال نهایتا در دولت یازدهم در وزارت خانه و به تبعه آن در دانشگاه ها تشکیل شد.

درستان، با اشاره به فعالیت صد سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت ، اظهار داشت، در استان خیرین زیادی وجود دارد که بدلیل عدم ساماندهی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای فعالیت آنان از استان خارج می شوند لذا  برنامه ریزی مناسب توسط مسئولین استانی برای بهره برداری از این ظرفیت ها می بایست در دستور کار دستگا ه ها ی مربوطه قرار گیرد.

معاون اجتماعی دانشگاه در پایان گفت: این معاونت آمادگی لازم جهت هرگونه همکاری را با معاونت فرهنگی و دانشجویی اعلام می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.