چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷

مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی:

هدف بسیج از تعلیم و تعلم، تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی است

جلسه بسیج

مسئول تربیت آموزش بسیج دانشجویی خراسان رضوی هدف بسیج از تربیت و تعلم را تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی دانست و لازمه هر تعلیم و تربیت مثمر ثمری را وجود معلمی توانمند خواند. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، سه شنبه 27 مهرماه نشست بسیج دانشجویی شهید اژدری با حجت الاسلام و المسلمین مجید سماواتی، مسئول تربیت آموزش بسیج دانشجویی خراسان رضوی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور جمعی از دانشجویان فعال بسیجی برگزار شد. 
مصطفی صیقلیان، فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری دانشگاه در ابتدای این جلسه به بیان نکاتی از قرآن کریم در خصوص مباحث تبلیغ و تربیت پرداخت و مهمترین اصل را در تبلیغ و تربیت ابراز صمیمیت دانست. 
وی با بیان این که بسیجی با ادعای شکل دادن کارهای ترویجی باید از خود صمیمیت نشان دهد و خود را از سایرین جدا نکند، گفت: در بحث حلقه های صالحین باید  به جای هدف دانستن کمیت، به کیفیت پرداخت. 
تواضع؛ اصل مهم در بحث تبلیغ و تربیت
مسئول بسیج دانشجویی شهید اژدری دانشگاه تواضع را اصلی مهم و کلیدی در تبلیغ و تربیت دانست و با اشاره به داستان حضرت موسی در رفتن به سوی آتش و فرمان خداوند به او مبنی بر درآوردن کفش و اراده ورود به این آتش، خاطر نشان کرد: انسان ها در هر شرایط و موقعیت باید تواضع خود را حفظ کنند.
وی افزود: در تبلیغ دین هرگاه نتوانستیم تا کاری را به تنهایی انجام دهیم، باید حتما از توانمندان در این خصوص کمک گرفت همانگونه که حضرت موسی، هارون برادر خود را به اذن خداوند برای تبلیغ نزد فرعون برد. 
تعلیم؛ مقدمه تربیت
حجت الاسلام و المسلمین سماواتی با اشاره به برخی از بحث های تربیتی که امروز دغدغه شاخص دانشجویان نیز به حساب می آید، مقدمه تعلیم را تعلم و مقدمه تربیت را تعلیم دانست که باید در وجود انسانها پرورش پیدا کند. 
وی در بحث تعلیم و تعلم به سخن شهید مطهری اشاره و تصریح کرد: هرگاه مطلبی را آموزش دیدی و خواستی به دیگران انتقال دهی، ابتدا فکرکن زیرا که زمانی پیشرفت خواهی کرد که پیش از آن بر مطالب تامل کنی.  
مسئول تربیت آموزش بسیج دانشجویی خراسان رضوی هدف بسیج از تربیت و تعلم را تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی دانست و لازمه هر تعلیم و تربیت مثمر ثمری را وجود معلمی توانمند خواند و یادآور شد: در مباحث تربیتی سه شبکه فرمانده، مدیریتی و هدایتی بسیار خطیر و حساس تلقی می شود. 
حجت الاسلام و المسلمین سماواتی شبکه مدیریتی را تشکیلاتی دانست که عامل اتصال شبکه های هدایتی به یکدیگر بوده و عهده دار حلقه های صالحین است و همراهی این شبکه مدیریتی با شبکه هدایتی را عاملی در انتقال معارف ناب  محمدی(ص) و رسیدن به معیارهای اسلام حقیقی عنوان کرد. 
تاکید بر کارکرد های شاخص شبکه هدایتی
حجت الاسلام و المسلمین سماواتی شبکه هدایتی را متشکل از استاد، استادیار، سرمربی، مربی و سرگروه دانست  که از همه بیشتر سرگروه باید برای تبلیغ و تربیت وقت بگذارد و خاطر نشان کرد: بدون شک اگر ارتباط سرگروه با مربی قطع شود، داده های کارساز و موثر از میان می روند.
وی برای آنانی که مسئول سیاسی بوده و زیرمجموعه دارند؛ مقدمه کارسیاسی را فعالیت تربیتی بیان و تصریح کرد: با راه اندازی شبکه های تعلیم و تربیت در دانشگاه، هیچ گاه دغدغه نیروی سیاسی نداریم.
در مباحث فرهنگی نیز باید محوریت کار تربیتی باشد 
مسئول تربیت آموزش بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی از بسیجیان خواست تا برای جذب نیرو شرکت شبکه ای در حلقه های صالحین داشته باشند و دانشجویان بسیجی و جهادگر را به شرکت در دوره های آموزشی شهیدچمران و طرح ولایت یا طرح امام دعوت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سماواتی با اشاره به فعالیت در فضای مجازی و ایجاد سایت با قابلیت های متنوع، یادآور شد: هرکس به وسیله کد امنیتی وارد سایت شود، محتویات عمومی ازقبیل فیلم، عکس و جزوه داخل سایت قرارداده می شود که این فضا بستر مناسبی برای محتواگذاری و تبادل اطلاعات نیز به حساب می آید./پایان خبر/ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.